Litecoin Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Litecoin, Bitcoin’in fiyat hareketine paralel olarak son birkaç gün içinde güçlü bir yükseliş eğilimi kaydetti. Bitcoin, 33.000 $ fiyat seviyesinde temel direnç seviyelerini geçtiği için son 24 saatte yüzde 11’lik bir fiyat artışı elde etti.

Litecoin, 9,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle 150 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi, geçen hafta fiyatı yüzde 6’ya yakın bir artışla 24 saatlik işlem hacmi 11 milyar doları aştı.

Litecoin 4 saatlik grafik

Kaynak: LTC / USD, TradingView

Litecoin’in fiyatı 25 Aralık’tan bu yana güçlü bir konsolidasyon aşaması gördü. Geçtiğimiz hafta, Litecoin fiyatı çoğunlukla yatay olarak 143 ila 121 dolar arasında dar bir kanal arasında işlem gördü.

Bitcoin’in ivmesi, Litecoin’e şu anda 147 dolarlık anlık direncini test ederken yardımcı olmuş gibi görünüyor. Ancak, bir fiyat düzeltmesi yapılacaksa, coin için bir sonraki destek 122 $ ‘dır. Geçen ayki fiyat hareketini de hesaba katarsak, Litecoin’in 115 $ ve 109 $’ lık desteklere dayandığı görülebilir. ve madeni paranın fiyat eğiliminde bir tersine dönme görürsek aynı seviyeler yardımcı olabilir.

Muhakeme

Bitcoin’in yükseliş ivmesi kısıtlanmadıkça, Litecoin’in fiyatının grafiklerde yükselmesi muhtemel. Litecoin mevcut direnci kırabilirse, fiyatı istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterebilir. Bu şu anda Litecoin’in teknik göstergeleri tarafından desteklenmektedir.

Litecoin için MACD göstergesi, önceki güne yakın bir yükseliş eğilimi gösterdi ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde kaldığı için herhangi bir trendin tersine dönme işareti göstermiyor. RSI göstergesi, aşırı alım bölgesinde kaldığı için benzer bir duyguyu yansıtır ve bu, varlığın değerinin muhtemelen takdir edeceğine dair ortak bir işarettir.

Sonuç

Litecoin’in teknik göstergeleri ve Bitcoin’in LTC’nin fiyat hareketi üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, LTC’nin mevcut direnç seviyesini aşması ve önümüzdeki günlerde rekor kazançlar elde etmesi muhtemel. Bununla birlikte, bir fiyat düşüşü meydana gelirse, LTC yaklaşık yüzde 13’lük bir düşüş görebilir ve fiyatı hemen 121 dolarlık desteğine indirebilir.

Litecoin (LTC) fiyatı şu anda 152,22 dolar civarında.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!