Litecoin Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Direnç! »Coin Otağ

Bitcoin yeni zirvelere ulaştıkça, Altcoin pazarı ilerliyor. Ancak Altcoin piyasasının yükselme oranı Bitcoin’inki ile aynı değil. Kaydedilen son yüksekler ile Litecoin [LTC] grafik düşen bir fiyata tanık oluyordu. Dijital varlık 126,8 dolar değerindeydi. Bu bir konsolidasyon noktasıydı ve bir kez daha fiyat dalgalanması beklenebilirdi.

Litecoin bir saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LTC / USD

LTC’nin yukarıdaki grafiği son birkaç gündür düşüyor. Dijital varlığın değeri 27 Aralık’ta 139,84 dolarda yerel bir zirve kaydetti. Dalga benzeri bir hareketten sonra 135 dolara dokundu ve o noktadan düştü. Piyasadaki mevcut ivme göz önüne alındığında, kısa bir yukarı yönlü hareket olabilir, ancak satış baskısı ortaya çıkabilir ve başka bir düşüşe neden olabilir. Bu kısa bir pozisyon için bir fırsat olabilir.

Muhakeme

Dijital varlığın fiyatı yatay olarak 126 $ fiyat seviyesinde hareket ediyor. Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesine yakın ve fiyatı dengelemek için dengeye doğru ilerlemeye çalışıyor. Satış baskısı, LTC’nin fiyatını 122 doların altına çekebilir.

Chaikin Para Akışı sıfır çizgisinin altındaydı ve bu da paranın piyasadan dışarı aktığını gösteriyordu. Dijital varlık sıfırın altına düşerken piyasadaki satış baskısı devam etti.

Pozisyonlar

Giriş: 125 $
Stop-Loss: 126,76 Dolar
Kar Al: 120 $
Ödül Riski: 2.33

Sonuç

Litecoin piyasası, geçici bir satış baskısının fiyatını 130 dolar seviyesinin altına ittiğini görüyor. Düşen fiyat, piyasanın düşüş eğiliminde olması nedeniyle satıcılardan daha fazla baskı görebilir. Bu, yatırımcıların 120 $ ‘dan kar etmeleri için bir kısa devre fırsatı yaratabilir. Ancak, değerdeki kısa bir artıştan sonra, bu pozisyonun gerçekleşmesi biraz daha uzun sürebilir.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki makalenin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!