Litecoin Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

Litecoin, Salı günü erken saatlerde dokuz ayın en yüksek seviyesine sıçradı ve piyasa değerinde Bitcoin Cash’i geçerek sıralamada 6. sırada yer aldı.

Litecoin, en son 24 Şubat’ta Asya işlem saatlerinde görülen bir seviye olan kripto para biriminde 75,77 dolara yükseldi. Şu anki 74 $ fiyatıyla LTC, 24 saat içinde% 9 arttı. Litecoin şu anda 4,90 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip, Pazar günü sert bir çataldan geçen Bitcoin Cash’in piyasa değeri 4,65 milyar dolar.

Litecoin’in Eylül ayından bu yana 40 dolara yakın toparlanması, 21 Ekim’de çevrimiçi ödeme devi PayPal’ın Bitcoin, Ether ve Bitcoin Cash ile birlikte kripto para birimini desteklediğini duyurmasının ardından ivme kazandı.

Litecoin bu yıl% 80 artarken, Bitcoin% 120’nin üzerinde değer kazandı. Bitcoin Pazartesi günü 33 ayın en yüksek seviyesi olan 16.885 dolara ulaştı ve en son 16.700 dolarda görüldü. Büyük şirketlerin yatırımları nedeniyle fiyatlar Ekim ayının başından bu yana 6.000 $ ‘dan fazla arttı.

Bitcoin’in devam eden rallisi şimdi genel olarak alternatif kripto para birimlerini yönlendiriyor gibi görünüyor. Chainlink (LINK)% 3.98 ve Stellar (XLM)% 4.49 kazanırken XRP% 9 arttı. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ether 465 dolarla% 2’den fazla yükseldi. Ancak Litecoin ve Bitcoin’in aksine birçok üst düzey Altcoin henüz üçüncü çeyreğin zirvelerine meydan okumadı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!