Kripto para sahiplerinin sayısı 100 milyonu aştı!

Cambridge Alternatif Finans Merkezi araştırmacıları, dünya çapında 100 milyon insanın şu anda Bitcoin (BTC) ve diğer blok zinciri tabanlı varlıkları elinde bulundurduğunu açıkladı.

2. Küresel Crypto 2018’deki Varlık Karşılaştırma Çalışması, dünya çapında kimliği doğrulanmış kripto kullanıcılarının sayısının yaklaşık 35 milyon olduğunu tahmin ediyor. 2020’nin üçüncü çeyreği itibarıyla kripto borsalarında açılan hesap sayısı 191 milyona ulaştı ve çevrimdışı cüzdanlar bu sayıya dahil değil.

Araştırmacılar bu önemli artışı şu şekilde açıkladı:

“Kullanıcı sayısındaki bu yüzde 189’luk artış, hem hesap sayısındaki yüzde 37’lik artış hem de bireysel kimliklerle bağlantılı hesapların oranıyla açıklanabilir.”

Araştırma ayrıca tüketicilerin konumunu da vurguladı. Kuzey Amerika ve Avrupa’da kriptoda faaliyet gösteren şirketler daha yüksek kullanıcı aktivitesi bildirdi. Şirketler, kullanıcılarının yüzde 40’ının aktif kabul edildiğini açıkladı. Araştırmacılar, bu oranın Asya-Pasifik ülkelerinde yüzde 15 ve Latin Amerika merkezli şirketlerde yüzde 10 ile çok daha düşük olduğunu vurguladı.

Merkez, araştırma metodolojisinde açık verileri ve araştırmayı birleştirdi ve doğrulanmış kullanıcı verilerini ve doğrulanmış hesapların ortalamasını kullandı.