Kısa Vadeli ETH Fiyat Analizi 02.10.2020

Kripto para piyasası 1 Ekim’de fiyatta ani bir artış gördü. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu [CFTC] ve Adalet Bakanlığı, BitMEX’in kurucu ortaklarını düzenlemeleri ihlal etmekle suçladı. BitMEX herhangi bir yanlış yapmayı reddetmiş olsa da, haberler piyasanın sadece Bitcoin piyasasında değil, Ethereum’da da satışlara tanık olduğunu gördü.

ETH’nin değer kazanan değeri, baskı anında% 7 düşürüldü ve 343,52 dolara geriledi. Bu devalüasyon beklenmedikti ve piyasa satış olayına kadar gösterdiği yükseliş modelinden uzaklaştı.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Yukarıdaki kısa vadeli grafik, Bollinger Bantları bölündükçe ETHUSD piyasasında büyük dalgalanma kaydetti. Bantlar arasındaki büyük fark, düşüşün değişken doğasını ve piyasanın kısa vadeli geleceğini gösterdi. Daha yakından incelendiğinde, Ethereum’un değerindeki düşüşten önce, piyasanın düşük dalgalanma ile yükselen fiyatlara ve fiyat çubuklarının altındaki sinyal çizgisine dikkat çeken bir yükseliş hareketine tanık olduğunu görebiliriz.

Bununla birlikte, düşüş eğilimi, büyük dalgalanma ile fiyatın henüz dengelenmediği ve şu anda 340.42 $ ‘dan destek bulduğu düşüş eğilimine dönüştü.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

50 hareketli ortalama da yakın gelecekte devam etmek için benzer bir fiyat eğilimine işaret etti. Göreceli Güç Endeksi, ETH’nin çöküşten önce aşırı alım bölgesine zaten girdiğini ve fiyattaki ani düşüşün doğrudan aşırı satım bölgesine dalmasına neden olduğunu belirtti. Dijital varlık denge aralığında hızlı bir şekilde geri sıçradığından, RSI 32.12’de olduğu için hala aşırı satıma daha yakındı. 30’un altındaki bir düşüş, aşırı satım bölgesine geri dönecektir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki makale, ortaya çıkan modellerin Ethereum kısa vadeli piyasası ve fiyatı üzerindeki etkisini analiz etmeye çalışıyor.