Kazanç Potansiyeli Yüksek 15 Hisse Senedi Liste Formatı!

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi tavsiyeleri ve hisse senedi yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Hisse senedi piyasası değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler, uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri içerir.

BIST100

Güne olumlu başlayan BIST-100 endeksi, bankacılık endeksinde yoğunlaşan kar satışlarının etkisiyle günü% 0,27 düşüşle 1.121,17’den kapattı. Çin’den gelen güçlü veriler nedeniyle yeni haftaya alıcılarla başlayan uluslararası borsalar, ABD ek teşvik paketi için olumlu beklentilerle günü güçlü artışlarla kapattı. TCMB faiz artırımına rağmen TL’deki değer kaybı güçlenmeye devam ederken, döviz kurları yeni tarihi yüksekleri test etti. BIST, TL’deki değer kaybının etkisiyle bankacılık hisselerinin başını çektiği satışlarla karşılaşarak günü olumsuz bir sapma ile kapattı. TL’deki değer kaybı devam ederken, BIST’teki yükseliş denemelerinin sınırlı kalması ve satış fırsatı olarak kullanılması bekleniyor. Döviz kurlarındaki artış, TCMB faiz kararı sonrası bankacılık hisselerindeki kazançların geri ödenmesine neden olabilir. Ancak döviz kurlarında düşüş olması durumunda, endeksin uluslararası borsalardaki güçlü seyrin de desteğiyle bankacılık hisselerinin öncülüğünde yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

Dış borsalarda tepki alımları güçlü verilerle devam edebilir. Ancak kısa vadede artan vaka sayısının ardından bazı ülkelerin önlemleri artırması ve ABD ek teşvik paketi konusunda mutabakata varılamaması halinde reaksiyon artışlarının satış fırsatı olarak kullanılması bekleniyor. CDS’ler 550 seviyelerinde ve yüksek seyrine devam ediyor. VXI endeksi gün içerisinde düşse de kritik olarak gördüğümüz 26 seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Özellikle ABD borsalarında kısa vadeli oynaklığın ve kar satışlarının sona ermesinin teyit edilmesinin kalıcı, endeksin 26 seviyesinin altında olması gerektiğini düşünüyoruz. Bugün saat 11.00’de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanması beklenen yeni ekonomik plan takip edilecek. ABD’de açıklanacak CaseShiller konut fiyat endeksi ve tüketici güven endeksi verileri yurtdışında takip edilecek. Beklenenden daha iyi veriler, son dönemde ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeleri azaltacak ve uluslararası borsalarda tepkideki artışın devam etmesini destekleyecektir. ABD ve Almanya vadeli işlem endeksleri BIST kapanışına göre pozitif seyrederken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne hafif pozitif bir trendle başlaması beklenirken, dalgalı seyrin gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

Hisseler İçin “AL / SAT-TUT” Önerileri Şeker Yatırım

Kaynak: Şeker Yatırımı Tavsiye Listesi

Altından Döviz Cinsine 50’den fazla ürüne 100 bin TL yatırım yapmayı öğrenmek için tıklayınız.