JP Morgan’dan Bitcoin Raporu! Fiyatlar daha da düşecek. • Madeni Para Otag’ı

JP Morgan, son raporuyla Bitcoin için olumsuz açıklamalar yaptı. Gelin hep birlikte dev yatırım şirketi JPMorgan’ın bu konu hakkında nasıl açıklamalarda bulunduğuna bir göz atalım. İşte detaylar…

Ekim 2020’den sonra bitcoin çok hızlı büyüyerek 64.000 dolar seviyesine ulaştı ve Mayıs 2021’den sonra keskin düşüşlerle 30.000 doların altına düştü. Dev yatırım şirketi JP Morgan, bu konudaki sessizliğini bozarak tüm kripto para sektörü hakkında açıklama yaptı.

Bitcoin 23 Bin Dolara Düşecek mi?

Son raporuyla dikkatleri üzerine çeken JP Morgan, ‘Bitcoin artık eskisi kadar popüler değil, fiyatlar daha da düşecek’ dedi. açıklamalarda bulundu. 23.000$’lık negatif bir hedef belirten JP Morgan yetkilileri, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

JP Morgan üst düzey yetkilileri yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “MicroStrategy CEO’su Saylor, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Tron’un kurucusu Justin Sun’ın aksine, birçok önde gelen şirket artık bitcoin satın almaktan uzak duruyor.” dedim. Kaçınmalarının sebepleri arasında, bitcoin’in düşüşünü tamamlamadığını ve daha da düşeceğini düşünmeleri, bu nedenle alım yapılmaması ve piyasada talebin giderek azalmasıdır. Fiyatlardaki dengeler Arz-Talep tarafından sağlandığı için, piyasada satışların geçemediği düşük talep piyasaya olumlu yansımamaktadır.

Piyasa Savunucuları Ne Yapıyor?

Şu anda 32-33.000 dolar paritelerinde dolaşımda olan Bitcoin, keskin bir düşüşe karşı hafta sonu başında 28.800 dolara ulaşmıştı. Teknik verilere göre 28.000 dolar sağlam bir destek olarak öne çıkıyor. Oranın kırılması durumunda sırasıyla 24.000 – 19000 – 15.000 ABD Doları arasındaki hedefler vardır. Piyasanın biraz toparlanmasıyla birlikte 41.000 dolar seviyelerine kadar çıkan bitcoin ve diğer kripto paralar toparlanmaya başlayacak ancak 2 hafta önce Çin’in uygulamaya başladığı kötü haberle güne -%25 ile başladı.

14 Haziran 2021’de 41.000 dolar seviyelerine kadar çıkan Bitcoin’in teknik verilere göre eski zirvelerine dönmesi beklenirken, Çin hükümetinin madenciler ve yatırımcılar üzerindeki baskıyı artırmasıyla birdenbire büyük olumsuzluğa girdi ancak eski haline döndü. Yatırımcıların satışlarıyla 30.000 dolar seviyeleri. Bu ortamda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Tron Network kurucusu Justin Sun, alımlarını büyük miktarlarda artırmaya devam ederek piyasaya bitcoin için olumlu haberler verdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bitcoin için Twitter hesabına şunları ekledi:

Tesla CEO’su Elon Musk ve Çin’in olumlu yönlerine bakacak olursak bize düşük fiyattan satın alma fırsatı verdi. Aksi takdirde hedeflerimizi ikiye, üçe hatta dört katına kadar bitcoin almaya hazırlanıyorduk.

Saylor bu sözleriyle hem piyasaya olumlu bir hava verdi hem de piyasadaki yatırımcılara umut verdi.

Yazımızı beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda buluşalım. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.