Japon yasalarına göre XRP bir kripto para varlığıdır »Coin Otağ

Büyük Japon finans hizmetleri şirketi SBI Holdings, aleyhindeki yargılamalara ilişkin resmi bir açıklama yaptı. Ripple Exchange Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler (SEC) Komisyonu. Grup, Japon yasalarına göre XRP’nin “kripto para birimi varlığı” olarak adlandırıldığını söyledi.

Geçen hafta SEC Ripple ve XRP’nin güvenli olup olmadığı konusundaki tartışmayı yeniden alevlendiren bir davada iki yöneticisini suçladı. Federal kurumun iddiasına göre Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, kayıt dışı, devam eden “menkul kıymetler” ihalesinde 1,3 milyar doların üzerinde para topladı.

SBI, Nomura Araştırma Enstitüsü’nden Sadakazu Osaki’nin 24 Aralık tarihli bir sütunundan bahsetti ve Japon yasalarına göre XRP’nin bir güvenlik değil, bir “kripto para birimi varlığı” olduğunu ima etti. SBI ayrıca araştırmacıdan alıntı yaptı ve XRP’nin Japonya’daki kripto para borsalarında “menkul kıymetler” yerine “kripto para varlıkları” olarak işlem yapmaya devam edeceğini söyledi.

SBI her zaman kripto ve blok zinciri endüstrisiyle ilişkilendirilmiştir. Köklü bir iş ortağının yardımıyla, Ripple Finans devi, nakit transferi uygulaması Money Tap’i işine ekledi.

Grup ayrıca, hükümetlerin ve şirketlerin Corda blok zinciri ağı aracılığıyla R3’ten dijital token çıkarmalarına izin veren S Coin platformunu da başlattı.

SBI’den gelen yeni açıklama, birkaç başka firmanın artık desteklememe kararı almasının ardından geldi. Davanın ardından bazı kripto borsaları XRP alım satımını durdurdu. Son zamanlarda, Bitwise kripto fonu davayı takip etti ve XRP’deki konumunu tasfiye etti.

Ripple (XRP) fiyatı şu anda 0.219312 dolardan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!