İşte Bitcoin’in ’10 Trilyon Dolar’ Piyasa Değerine Giden Yol! »Coin Otağ

Son zamanlarda Bitcoin performansı, büyük kurumların yanı sıra medyanın çeşitli kesimlerinden de ilgi gördü. Bir zamanlar şüpheli görülen bir sektör, artık özellikle geleneksel finans ve kurumsal yatırımcı çevrelerinde yatırımcıların gözdesi haline geliyor.

‘Bitcoin Ne Yaptı’ podcast’i Peter McCormack’in yakın tarihli bir görüşüne göre, Gemini’nin kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin’in “10 trilyon dolara giden yolu” hakkında konuştular. Milyarder ikizler, ABD’nin potansiyel Bitcoin yasağıyla ilişkili ihmal edilebilir riski bile tahmin ettiler.

ABD hükümetinin son yıllarda kripto düzenlemesi ile çabalarını artırdığı göz önüne alındığında, bu tür iddiaların zamanlaması tuhaf bir zamanda geliyor. O zaman bile, şu anki Gemini İcra Kurulu Başkanı Tyler’a göre:

“ABD’nin Bitcoin’i asla yasadışı ilan etmeyeceğini düşünüyorum. Mahkemelerde belirlenen çok fazla emsal var. Coinflip sipariş edin, CFTC [Commodity Futures Trading Commission] Mahkemelerde onaylanan yaptırım eylemi Bitcoin’i altın gibi bir emtia olarak görüyor. “Tyler,” Bence 2013’e geri dönersek, bu biraz açık bir soru olurdu “dedi.

Söz konusu açıklamayı gerekçelendirerek şunları ekledi:

Winklevoss Gemini’ye atıfta bulunarak, “Biz, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir New York güven şirketiyiz.” o devam etti. “Pek çok şeyin geri alınması gerekiyordu…” Kariyer sağlayan, ekonomiyi inşa eden, bazıları halka açılan şirketler gibi konuşuyorsunuz. Borsanın itici gücü olacaklar. Onu geri almam pek olası değil. Elbette% 0 değil, ama olabilir.

Cameron Winklevoss’un bir röportajda söylediği gibi, “beyaz kağıttan 1 trilyon dolara kadar, bitcoin canlı altın yiyor”, bu da piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaştığında büyük bir dönüm noktası oldu. Şüphecilerin bu konuda ne söyleyeceklerine bakılmaksızın Winklevoss kardeşler, Bitcoin etrafındaki vızıltıyla iyimser olmaya devam ediyor.

“Bitcoin, altından daha kıt, aktarılabilir ve daha iyi bir değer deposu olan dijital altın 2.0 olarak tezahür ederken, 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması sadece bir zaman meselesi.”

Gemini kurucuları, en başından beri Bitcoin vizyonerleriydi. Real Vision CEO’su Raoul Pal’ın ev sahipliği yaptığı 11 Aralık 2020 tarihli bir röportajda kardeşler, Bitcoin’i “On Yılın Ticareti” olarak tasvir ettiler ve 30 kez getiri öngördüler.

Şimdi şüpheciler hakkında konuşan Hedge Fund kralı ve milyarder yatırımcı Ray Dalio, bir röportajda Bitcoin için olası bir ‘yasak’ tahminlerini yineledi ve beklendiği gibi Dalio’nun sözleri sosyal medyada ani bir heyecana neden oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 57.529.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak Twitter Sayfamıza katılın!