İki Şirket Güneş Enerjisiyle Bitcoin Madenciliğini Mümkün Hale Getirdi • Coin Otağ

Çok uzun zaman önce, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in dünyadaki yenilenebilir enerji için ‘en büyük müşteri’ olduğunu belirtti. Dünyanın en büyük kripto para birimi geçmişte eleştirilerden adil bir pay aldı, ancak ESG endişeleri kadar önemli bir şey yok.

Proof-of-Work ve Proof-of-Stake tartışmaları üzerindeki tüm sürdürülebilirlik kavramı, kripto endüstrisini kasıp kavurdu. Tesla ve Çin’in enerji FUD’sini içeren en son haberler, gerçekten de piyasaya yeni bir kargaşa enjekte etti.

Bu bir oyun değiştirici olabilir mi?

En son duyuruya göre, Bitcoin teknoloji şirketi Blockstream, güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi inşa etmek için Square Inc’i işe aldı. ile ortak oldu. Söz konusu işbirliğine göre, Square ‘5 milyon dolar yatırım yapacak ve Blockstream, projenin inşasına yardımcı olacak altyapı ve uzmanlığı sağlayacak.’

Twitter’dan yapılan açıklama şöyle:

Square, tesise 5 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Blockstream, projeyi oluşturmak ve yönetmek için altyapı ve uzmanlığı sağlayacak. Tesis, %100 yenilenebilir enerji için bir konsept kanıtı olacak.

Ek olarak, yeni girişim, herkesin madencilik tesisinin gerçek zamanlı ölçümlerini alabileceği bir kamu performans panosuna sahip olacak. Pano, Blockstream Mining Note (BMN) adı verilen bir teknolojiye dayanacak.

Blockstream CIO’su ve Madencilik Başkanı Chris Cook şunları söyledi:

Bizimki de dahil olmak üzere dünya çapındaki birçok madencilik operasyonu, mevcut en uygun maliyetli güç olduğu için halihazırda yenilenebilir enerjiye güveniyor. Square ile birlikte, projenin açık ve şeffaf doğasının diğer işletmelerin öğrenebileceği bir model olacağını umuyoruz.

Benzer şekilde, Square Global ESG Lideri Neil Jorgensen şunları söyledi:

Proje, temiz enerji Bitcoin madenciliğinin belirli birim ekonomisini birlikte öğrenmemize izin verecek sürekli, şeffaf bir vaka çalışması olarak hizmet edecek. Sonuçlarımızı toplulukla paylaşmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz.

Jack Dorsey ve firması Square, geçmişte Bitcoin için önemli bir ses oldu. Son zamanlarda, Ark Investment, Bitcoin’in yenilenebilir enerjiden yararlanma potansiyeli hakkında bir makale yayınladı.

Ayrıca, desteğini genişletmek için Twitter CEO’su Bitcoin 2021 Konferansı’nda konuşurken şunları söyledi:

Sonuçta madenciler kar etmek zorunda ve ucuz yenilenebilir enerji elde etmek kar potansiyellerini maksimize ediyor (…). Bitcoin, zaman içinde ve günümüzde daha fazla yenilenebilir enerjiyi ve bu gücü nasıl elde ettiklerinin farkındalığını teşvik ediyor. İnsanlara, boşa harcanan gücü dünya çapında milyarlarca insan için değer yaratan bir şeye dönüştürme özgürlüğü verir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 36.157,00 dolardan alıcı buluyor.