HODLing Modellerindeki Değişim Bitcoin’i Nasıl Etkiler? »Coin Otağ

Bitcoin’in fiyatı, özellikle 55.000 $ ‘ın ötesinde fiyat keşfi yolunda olduğu gibi, son hamleleri ile tarih yazdı. Aslında, tamamen tarihsel terimlerle, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, daha önce keşfedilmemiş bir bölgeye girdi.

Yüzde 100’ün üzerinde kâr oranına sahip HODLer cüzdanıyla, artan talebe vurgu yapılmasına rağmen birçok kâr rezerve edildi. Zincir içi analistler, fiyat 45.000 doları geçtiği için bir düzeltme sinyali verirken, BTC daha sonra birkaç yeni ATH’ye çarptı. Düzeltme durumu, Bitcoin’in anlatısı, altcoinlere yatırım girişi, Bitcoin’e DeFi yönlendirmesi ve GBTC’yi% 8’in üzerinde primlerle satın alan kurumsal yatırımcılar gibi faktörlerle değişti.

Bu listeye yeni bir ekleme, HODLing desenlerindeki değişiklik oldu. BTC’nin önceki iki boğa koşusundan HODLers, bu döngüde gerçekleşmemiş karlar tahsis etti. Bu, Bitcoin’in fiyatının 55.000 $ ‘ın üzerine çıktığını gösteriyor. Mevcut ATH’lerden önce HODL olan perakende yatırımcıları, önceki iki boğa koşusunun hareketlerini deneyimledi ve devam eden fiyat rallisine farklı bir bakış açısı ve duyarlılık getirdi.

Borsalarda Bitcoin'i devralan kısa vadeli HODLers

Perakende yatırımcı duyarlılığındaki bu değişiklikler hem spot hem de türev borsalarda görülebilir. Bitcoin’in mevcut fiyat rallisi yüzde 5 dalgalanmalarla hızlanmaya devam etti. Bu genişletilmiş fiyat rallisi Mart 2020’de başladı, ancak farklı olan fiat-kripto borsalarındaki girişlerdi.

Bir boğa koşusunun başladığını gösteren faktörler önemli ölçüde artmıştır. 2021’in başından bu yana, Bitcoin’in aktif arzı arttı ve bu, 2020 anlatısına göre düşüş işareti olarak okunabilir. Bununla birlikte, 2021’den beri Bitcoin birkaç yeni ATH’ye ulaştı ve BTC, fiyat listelerinde 57.000 $ ‘a kadar yükseldi. Bu yükselen bir Bitcoin vakası yaratır ve anlatı takip ederse, sonuçlar bir fiyat rallisinde ortaya çıkabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 54.456.00 dolardan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!