Fiyat için azalan üçgen nasıl olacak? • Madeni Para Otag’ı

Yazının yazıldığı sırada Polkadot, son 24 saatte %7,7 düşüşle 18,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 19,5 dolardan işlem görüyordu.

Polkadot Günlük Grafik

NOKTA grafiği

Kaynak: DOT/USD, TradingView

19 Mayıs’ta gerçekleşen büyük kripto satışından bu yana Polakdot, 31,28 dolar ve 26 dolardan üç “düşük” oluşturdu. Düşüşler 19 dolarlık bir destek bölgesinin üzerinde tutulurken, teknik bir gösterge olarak azalan bir üçgen ortaya çıktı. Bu aynı zamanda, modelde bir bozulma olması durumunda DOT’un önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş görebileceği anlamına geliyor. Bu, muhtemelen kripto varlığının 14-16 dolarlık destek bölgesi için daha da düşmesine neden olabilir.

Polkadot Yorum 21 Haziran

DOT piyasası bu yazının yazıldığı sırada düşüş eğilimini kaybetmeye devam ediyordu. Fiyatlar 17 Haziran’da 20-SMA (kırmızı) seviyesinin altına düştü. Göreceli Güç Endeksi 50’nin üzerinde bir kırılma reddedildi ve fiyatlar yazı yazılırken aşağı yönlü devam etti. Aşırı satım bölgesine dönüş, daha zayıf bir fiyat hareketine dönüşebilir. Hacimdeki düşüş trendi, piyasada satış baskısının devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca MACD çizgisi de düşüş eğilimi gösteriyordu.

Yukarıdaki faktörler göz önüne alındığında, DOT’un önümüzdeki günlerde daha da düşmesi bekleniyor. Fiyat, bir sonraki yukarı yönlü fiyat hareketinden önce 14-16 dolar destek alanında teselli bulmaya çalışabilir. Tüccarlar kısa işlemlerle bu hamlelerden yararlanabilirler.

Sonuç

Azalan bir üçgenin oluşumu, önümüzdeki günlerde DOT için daha fazla kayıpla tehdit edebilir. Yatırımcılar kendi araştırmalarını yapsınlar, Coin Otağ ile ilgili yazılar YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.