Fırtına öncesi sessizlik? • Madeni Para Otag’ı

Cardano (ADA), Bitcoin’in yükselişine rağmen son zamanlarda düşüşünü sürdürdü. Son olarak 1,37 dolar destek seviyesinin altına düştükten sonra Cardano 1,47 dolar seviyesine yükseldi ve tepkide artış yaptı.

Cardano (ADA) Analizi: 3 Saatlik Şamdan Grafiği

Cardano 4 Haziran’dan sonra kademeli artışlar gösterse de düşüş trendinin o gün başladığını görebiliyoruz, tüccarlara bir miktar kar dağıtılsa da destek çizgisinin altına inmesi uzun sürmedi. 4 Haziran’dan sonra 3 kez destek çizgisinin altına düşen Cardano’nun 1,46 seviyelerinin üzerine çıkması bekleniyor.

EMA 21 çizgisinin de altında kalan Cardano, kısa ve orta vadeli yatırımcıları bu seviyenin üzerine çıkmasını bekleyerek bekletiyor.

EMA 21 çizgisinin altında Cardano, uzun vadeli yatırımcıları beklemede tutan EMA 90 çizgisinden çok uzakta. Ancak Cardano’nun yaz sezonunda yükselme potansiyeli olan altcoinler arasında olduğunu söyleyelim. Cardano, Alonzo güncellemesini Eylül ayında yayınlayacak. Bu güncellemeden önce birçok analistin yükseliş potansiyeli beklediğini belirtmiştik (örnek haberler için tıklayınız.)

MACD göstergesine baktığımızda mavi çizginin turuncu çizginin üzerinde olması yükselişin devam etme olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak mavi çizgi turuncu çizgiye yaklaştıkça bazı tüccarları beklemeye alıyor. Mavi çizgi turuncu çizginin altına inerse düşüş devam edecektir. Son olarak 9 Haziran’da turuncu çizginin üzerine çıktığında Cardano, alım-satım yatırımcısına 1 birim için 0,10 dolar kâr bıraktı.

Cardano (ADA) fiyatı şu anda 1,44 dolar seviyesinde.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.