Ethereum’un fiyat artışı nereye gidiyor? »Coin Otağ

Ethereum, ATH sonrası yeni düzeltmeden iyileşiyor mu yoksa satışa mı yaklaşıyor? Altcoin pazarındaki kan banyosu devam ederken, bu birçok perakende tüccar için yanan bir sorudur. Ethereum, işlem hacmi açısından 1. sırada yer aldı, ancak Bitcoin’i geçmesine rağmen, en önemli itici faktör perakende satıcıların sosyal hacmi ve duyarlılığıydı.

Ethereum’un sosyal hacmi, aylık faaliyetine kıyasla nispeten daha az ve Ethereum hakkında diğer tüm kripto para birimlerinden daha fazla yatırımcı konuşuyor. Twitter’daki sosyal hacmin, Crypto Santiment’in grafikleri sosyal sermayeye dönüşebilir, etkileyiciler bir satış hikayesi satmaya ve yayınlamaya başlarsa kademeli bir satış olasılığı artar. Bu Ethereum’un sosyal katmanının dezavantajıdır, ayrıca Ethereum’un MVRV’si şu anda kırmızı bölgede. Varlık şu anda aşırı şişmiş olabilir ve düzeltme zamanı gelmiştir.

Ethereum'un fiyat artışı nereye gidiyor?

Kaynak: Santiment

Ethereum’un düşen döviz girişi düzeldi ve bu, döviz rezervlerinin arttığı ve madeni paranın fiyat keşif aşamasının sonu olduğu anlamına gelebilir. Ethereum üzerindeki satış baskısı arttı ve kısa vadeli bir soğuma dönemi olabileceğine dair işaretler var. Madencilerin bir varlık için en doğru tahmini veya sinyali verdiği biliniyor ve Bitcoin söz konusu olduğunda, madencinin faaliyeti fiyat trendinin yönü hakkında fikir veriyor.

Madencinin faaliyetlerine dayanarak, Ethereum madencileri oldukça fazla satıyor. Madencilerden yapılan satışlar, operasyonel maliyetleri karşılamanın yanı sıra, yaklaşan bir satış olabileceğini ve madencilerin kurumların ve perakendecilerin önüne çıktığını gösteriyor. Madenci bakiyesi uzun zamandır ilk kez 1 Milyon Ethereum’un altına düştü ve madenciler Aralık 2020’nin başından beri satış yapıyor olabilir. Bu, satışlar hızlı ve yakında yaklaşabileceğinden yatırımcılar arasında endişeleri artırıyor. Yeni ATH’nin ötesinde fiyat keşfi beklentisi varken, şu anda madenci faaliyetinin ne anlama geldiğine bağlı olarak fiyat rallisi bu sefer ters yönde gidebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.196.02 $ seviyelerinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!