Ethereum’da Alarm Çanları Görünüyor

Kripto para analiz şirketi Santiment’in haftalık raporunda, bu hafta Bitcoin, Ethereum, Basic Attention Token (BAT) ve Ren (REN) değerlendirmesi.

11 Ağustos tarihli kripto para birimi değerlendirmesi, yatırımcı ve tüccarların 30 gün ve 1 yıllık dönemdeki ortalama getirilerini gösteren bir tablo ile başladı ve dünyanın hemen hemen birçok yatırımcısının zarar ettiği belirtildi.

Ortalama bir yatırımcının, FOMO’ya düşme veya bu varlığı erken FUD ile bırakma gibi hatalar nedeniyle yatırım yaptığı kripto para biriminden daha da kötü performans gösterdiği bildirildi. Sıfır toplamlı oyun olarak ifade edilen kripto para evreninin çoğunluğu çoğunluğu kaybederken, uzun bir süre bekleyen küçük bir yüzde bu kaybın parasını almayı başardı.

Ancak yapılan tüm hatalara rağmen tüm bu kayıplar bu piyasa koşullarında bir süre sonra geri alınabilir. Ortalama bir tüccarın getiri yaptığı rakamlar, yaşanan artışlar sayesinde ortalama seviyenin üzerine çıktı. Bu artışa rağmen, Mart ayındaki çöküşten bu yana yükseliş hala bitmiş görünmüyor. Tabii ki, işler ters gitmeye başladığında, özellikle altcoinlerin sert bir şekilde çökeceğini unutmamalıyız.

Bilindiği gibi piyasanın bu dönemleri genellikle her şeyin sonsuza kadar yükselmeyeceğini bilen tüccarların kar elde ettikleri dönemdir.

Santiment’in ‘Cesur tahminleri’, bu hafta ‘gaz’ piyasalarının ne kadar yükseldiğini ve herkesin olası bir geri çekilme için hazır olması gerektiğini gösterdi.

İşte o analiz:

Bu hafta analiz edilen varlıklar:

BTC, ETH, BAT, REN

İçerik Başlıkları gizle

Bitcoin (BTC)

3 günlük hareket:% -4.4
30 günlük hareket: +% 20,8
90 günlük hareket: +% 20.9

Bitcoin kısa süre önce 12.000 $ ‘lık bir girişimde bulundu, ancak orada uzun süre kalamadı. Bu, BTC’nin ağıyla etkileşime giren adres eksikliğinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Son günlerde arka arkaya 2 kırmızı mum oluştu. Şubat ayından bu yana ilk kez, günlük aktif adres sayısında en düşük yüzde 10 puana ulaşıldı.

Sonuç olarak, günlük aktif adreslerin (DAA) sayısı artmazsa, Ağustos ayının sonuna kadar orta veya büyük bir geri çekilme meydana gelebilir.

30 günlük MVRV (Piyasa değerinin gerçek değere oranı)

30 gün önce Bitcoin satın alan ortalama BTC tüccarı, yatırımının yüzde 8 üzerinde görünüyor. Ancak en büyük kripto para, piyasa değerine göre bu getiriyi ikiye katladı. Görünüşe göre, BTC 12.000 $ ‘dan 11.000 $’ a düştüğünde FUD tarafından satılan birçok tüccar, ancak daha sonra geri alım yapmadı. Ve BTC tekrar 12.000 dolara yükseldi. Bununla birlikte, ortalama bir tüccar hala suyun üzerinde görünüyor! Bu normalin üzerinde ciddi bir hasar seviyesi değil, aynı zamanda düşüşün bir işaretidir.

NVT (ağ değerinin işlemlere oranı)

Bitcoin’in ağında taşınan bazı belirteçler, Ağustos ayı boyunca belirsiz bir şekilde hareket etti. BTC’nin NVT’sinde hem Haziran hem de Temmuz aylarında ciddi bir boşluk vardı ve bu da 12.000 $ seviyesinin olması gerekenden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bu, Ağustos verilerinin kalan üç haftası için gelirken dikkate alınması gereken önemli bir model olacaktır.

BTC’nin sosyal duyarlılığı

Bitcoin’in sosyal duyarlılığı, en büyük kripto para biriminin bu ayın başlarında yaptığı ilk 12 bin dolarlık yürüyüşten sonra azalmaya başladı. Twitter’da pozitiflik seviyeleri hala normal standart sapmanın +1.0 üzerinde… Bu, tarihin bize gösterdiği gibi, hala hafif bir pozitifliğin var olduğunun ve bir geri çekilme olasılığının ortaya çıktığının bir işaretidir.

BTC ortalama oranı: 3,4 (hafif düşüş / düşüş)

ETH, BAT ve REN ile durum nasıl?

Analize dahil edilen diğer varlıklar ETH, BAT ve REN idi. Santiment’in analizine göre, Ethereum’un ortalama puanı da Bitcoin ve 2.8’in altında. Bu, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin düşüş eğiliminde olduğu anlamına geliyor.

Şirket tarafından bu hafta analiz edilen bir diğer kripto para birimi BAT, ortalama 4,9 puanla tarafsız.

Son olarak, 5,3 puanlık REN de tarafsızdır.

Yatırım Tavsiyesi Değil!

Beğenebileceğiniz İçerik

CoinOtag ayrıca heyecanFacebook, Telegram ve Instagram’dan da takip edebilirsiniz.