Ethereum uzun vadeli Fiyat Analizi: 28 Ağustos

Feragatname: Aşağıdaki makale, uzun vadeli Ethereum piyasasında ortaya çıkan kalıpları ve bunun fiyat üzerindeki etkisini analiz etmeye çalışıyor.

Etheruem, kripto para birimi geçen hafta önemli bir değer düşüşü gördükten sonra ralli atından indi. Ethereum ağındaki tıkanıklık nedeniyle gaz fiyatında da sorunlar vardı. Ancak, Tether [USDT] gaz fiyatlarını düşürmek için OMG ağına entegrasyon yolunda ilk adımı attı. Bununla birlikte, bu tür yaygın ölçeklenebilirlik sorunlarına rağmen, Ether’in fiyatı üzerindeki etkisi oldukça küçüktür.

Ethereum Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Ethereum, yazı yazarken 387 dolarda sabit kalmak için geri dönmeden önce 380,24 dolarlık acil desteğini test etmişti.

Ethereum uzun vadeli Fiyat Analizi: 28 Ağustos

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Ekteki tabloya göre, dünyanın en büyük altcoininin fiyatı, azalan kanal modeliyle birlikte kademeli olarak düşüyor. Ayrıca, 50 hareketli ortalama, ETH piyasasında fiyat çubuklarının üzerinde düşüş baskısı oluşturmaya işaret ediyordu. Görünür Aralık, hacme bağlı olarak baskın ve önemli fiyat seviyelerinin belirlenmesine yardımcı oldu.

Verilen dönemde Ethereum için Kontrol Noktası 395,02 dolar iken, basın zamanı değeri bu seviyenin altındaydı. Aksine, 391 $ ve 397 $ fiyat noktaları yüksek işlem gören seviyelerdir, bu da dijital varlığın fiyatı için anında destek ve direnç anlamına gelir. PoC’yi iki kez test ettikten sonra, ETH’nin değeri bu seviyede dalgalanıyordu.

Ethereum uzun vadeli Fiyat Analizi: 28 Ağustos

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Bollinger Bantları ayrıca Ethereum için bir trendin tersine döndüğüne işaret ediyor. Bantlar konsolide edilerek piyasanın düşük volatilite yaşadığını gösterdi. Ayrıca Sinyal çizgisi, mum çubuklarının altına doğru hareket ederken trendin tersine döndüğünü doğruladı. Bu, fiyatın 395 doları aşabileceğini ve 399 dolarlık dirençle başa çıkmak zorunda kalacağını gösterebilir.

Son olarak, Göreceli Güç Endeksi aşırı satım bölgesinden geri döndü ve grafiklerde yükselmeye başladı. Bu da gösteriyor ki, alıcılar ve satıcılar geceyi baskı saatlerinde birbirleriyle geçirmelerine rağmen piyasadaki alım baskısı arttı.