Ethereum uzun vadeli Fiyat Analizi: 21 Eylül

Ethereum, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen, geleneksel olarak Bitcoin’in fiyat hareketine sadık kaldı. Bitcoin’in gittiği yerde, Ethereum onu ​​takip ediyor. Aynı şey, Ethereum’un Bitcoin’in ipuçlarını takiben düşüş modelinden çıkmak üzere olduğu basın sırasında da kaydedildi.

Bitcoin satıcıları herhangi bir sempati göstermezse, Ethereum’un 340 dolara geri döndüğünü ve belki de grafiklerde daha düşük olduğunu görebiliriz.

İçerik Başlıkları gizle

Ethereum 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Ekteki 4 saatlik grafik, ETH’nin yükselen paralel kanalı zaten ihlal ettiğini gösterdi. Dahası, kanalın önündeki eğilim onu ​​ayı bayrağı olan bir devam modeli haline getirdi.

% 4 stop loss ile 369 $ ‘dan kısa pozisyon [ $384] en iyi giriş olacaktır. ETH için hedefler, 340 dolardan anında destek olabilir, bu da% 7.86 düşüş anlamına gelir. Bu ticaret 1,91 R verir.

Stokastik RSI zaten aşırı satım bölgesinde ve fiyat düşüşünü destekleyen başka bir düşüş eğilimi yaşayabilir. Bununla birlikte, RSI göstergesinin aşırı satım bölgesine ulaşmadan önce daha uzun bir yolu vardı. Bu nedenle, fiyatın 340 dolarlık başlangıç ​​hedefine kolayca ulaşmasını bekleyebiliriz. Ancak, teorik olarak mükemmel bir hedef olan 318 dolarlık ikinci hedef, biraz zor olabilir.

Bu ticaret, kısa ve orta vadede olmasına rağmen, uzun vadeli grafik, en azından fiyat 377 doların altına düştükten sonra bir süredir bu düşüşün habercisi oldu.

Ethereum 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

ETH için bir günlük grafik 05 Eylül’ün düşüğü ile 19 Eylül arasında bir trend çizgisi gösterdi. Bu noktadan itibaren, fiyat bu trend çizgisinin altında kapandı ve bu düşüş trendini doğruladı.

Fiyat 50-DMA’nın altına düştüğü için düşüş trendi hakkında daha fazla şüphe güçlenebilir. [Sarı]. Ortalamalara göre hedef 100 DMA gibi görünüyordu [Pembe] 333 $ seviyesinde, yukarıda belirtilen ilk hedefin biraz altında.

Bir günlük grafik, Stokastik RSI’nın aşırı alım bölgesinin hemen üzerinde aşağı doğru bir eğilim gösterdiğini gösteriyor. Bu nedenle, ETH için düşüş trendi gerçekten kötüydü, özellikle BTC’nin grafikleri günlük zaman diliminde benzer bir düşüş trendi gösterdiğinden.