Ethereum Options’ın Ağustos-Eylül performansları neden küçümseniyor? »Coin Otağ

Kasım 2020 hafızası, Bitcoin yatırımcılarının ve kolektif kripto endüstrisinin zihninde uzun süre kalacak. Ekim ortasında ateşlenen bir ralli, nihayet yılın sondan bir önceki ayında tam potansiyelini fark etti ve piyasanın önde gelen kripto varlıklarının çoğu yeni zirvelere yükseldi.

Dijital varlık endüstrilerinin çoğu yüksek talep görürken, Türevler piyasası grafiklerde rekor kıran Açık Faiz gördü.

Deribit’in Kasım ayı Kurumsal haber bültenine göre aylık kavramsal ciro Günlük Bitcoin Opsiyonlarında yeni bir ortalama ile 14,3 milyar dolar olarak kaydedildi. Her gün 25.000’den fazla Bitcoin sözleşmesi alınıp satıldı ve 4,8 milyar dolarlık benzeri görülmemiş Açık Faiz seviyeleri ile satıldı.

Bitcoin Zirveleri ve Ethereum Seçenekleri

16.01.32 tarihinde 2020-12-01 ekran görüntüsü

Kaynak: Deribit

Bitcoin ve Ethereum fiyatları sırasıyla% 40 ve% 55 arttı, her iki fiyat hareketinin de BTC ve ETH sözleşmeleri üzerinde büyük etkisi oldu. Söz konusu rapora göre,

“750.123 BTC opsiyon sözleşmesi, Ekim 2020’ye göre% 77 artışla Kasım 2020’de işlem gördü.
3.270.065EETH opsiyon sözleşmeleri, 2020 Ekim’inden% 95 artışla Kasım 2020’de işlem gördü. “

Burada Aralık ayının şu anda toplam BTC OI için% 31 ve ETH OI için% 44 ile en yüksek vadeye tanık olacağını belirtmek önemlidir.

Ethereum, BTC düştüğünde kaleyi elinde tuttu mu?

Bu veri kümeleri kağıt üzerinde son derece cazip olsa da, Ekim ayının başından önce Bitcoin Options’ın piyasada çok fazla çekiş kaybettiğini belirtmek önemlidir. Fiyatı 10.000 doların üzerinde sabit kaldı, ancak türev platformundaki iğneyi önemli ölçüde hareket ettirmedi.

Aksine, Ethereum Options bu dönemde Perakende yatırımcılarının muazzam Açık Faizini kullanıyordu.

Ethereum Seçeneği

Kaynak: Deribit

Ekteki grafikten Ethereum kontrat hacminin Ağustos ve Eylül 2020’de BTC için aynı seviyeyi aştığı görülebiliyor. Ethereum’un yatırımcıları elinde tuttuğunu söylemek doğru olurken, BTC son birkaç ayda yine liderliği ele geçirdi. . Dikkatini çekti ve pazardaki varlığını sürdürdü.

BTC ilgi toplayamadığında, ETH Options toplu OI’yi önemli bir seviyede tuttu. Bu nedenle, bu yatırımcıların da Bitcoin performansını takip etmeleri ve piyasadan çıkmak yerine Ethereum’un faaliyeti nedeniyle sahada kalmaları makul.

Bugün, Bitcoin ve Ethereum Options, daha yüksek bir Açık Faiz oranı için kendi aralarında rekabet ediyor. Bununla birlikte, dünyanın en büyük Altcoin’in performansları sayesinde, BTC sözleşmelerinin gözlerine bakan tüccarlara minnettar olması gerekebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 18.808.73 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!