Ethereum Options hangi yöne gidiyor?

Ethereum opsiyonlarının hacmi, en son Haziran 2020’de Deribit’te görülen bir seviye olan 4,9 milyon $ ‘a düşmüştü. İlginç bir şekilde, belirsiz seviyelere bu düşüş, türev tüccarlarını daha önce keşfedilmemiş bir bölgeye koydu. Aslında, geçen haftanın Opsiyon hacmi Ocak 2019’daki BTC Opsiyon hacmi seviyesiyle eşleşiyor ve aynı durum Haziran 2020’den bu yana üç katına çıktı. Bununla birlikte, DeFi’nin ağdaki patlaması ve tıkanıklığı Ethereum için çok büyük bir etki yarattı. sayıları 5 milyon doların altına düştü.

Ethereum seçenekleri hangi yöne gidiyor?

Kaynak: Çarpıklık

Bununla birlikte, türev yatırımcıların duyarlılığı karamsar kalırsa, bu düşüş bir dizi düşüşün ilki olabilir. Açık Faiz, basın sırasında 401 milyon dolarda sabit tutuyordu. Aslında, Açık Faiz, kripto para biriminin fiyatı ile olumlu bir şekilde örtüşüyor gibi görünmüyordu ve Seçenekler hacmi,% 69’luk bir düşüşten 20 milyon dolar seviyesine dönmediği sürece daha da düşmeye devam edebilir.

Ethereum seçenekleri hangi yöne gidiyor?

Kaynak: Çarpıklık

Ayrıca, satış baskısının artmasıyla Açık Faiz düşmedi. Bir ay süren Ethereum rallisinde, daha fazla tüccar kar elde etmeye çalışıyor ve kısa vadeli uzun vadeli ticaret yaygınlaştı. Son olarak, ağdaki geçiş sayısı da orantılı olarak değişti.

Ethereum seçenekleri hangi yöne gidiyor?

Kaynak: Etherscan

İşin garibi, ağdaki yüksek işlem sayısı, fiyatlarda bir artışı garanti etmiyor. Aksine, bu, USDT veya Bitcoin için Ethereum ticareti gibi tüccarların ve pozisyonların hızlı çıkışı nedeniyle artan satış faaliyetinin bir işareti olabilir.

Piyasadaki son dalgalanma daha sonra Sushiswap’ın sonrasına bağlanabilir. Popüler DeFi jetonunun yaratıcısı, Sushiswap’i Ethereum ile değiştirdi ve fiyatı 24 saat içinde% 60 düştü. TokenIt, DeFi’nin piyasa kapitalizasyonunu düşürdü ve Ethereum’un bir aylık rallisini kesintiye uğrattı, ardından fiyatta daha fazla düşüş yaşandı.

DeFi patlaması, Ethereum’un son 90 günün çoğunda büyümesini sağladı ve DeFi piyasa kapitalizasyonundaki düşüş, Ethereum’un spot ve türev borsalardaki fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahipti. Bu düşüş, DeFi ekosistemi erken aşamalarında olduğundan ve çevresindeki bölgede fiyatını ve piyasa değerini artıracak kadar heyecanlı olduğundan daha yakından izlenebilir.