Ethereum Neden Hala Satın Alma Bölgesinde? »Coin Otağ

Mevcut fiyat seviyesinde, Ethereum 1800 $ ‘dan işlem görüyor ve 2-4 yıl veya kısa vadede satış yapmayan HODLers tarafından emiliyor. ETH 2.0 mevduat sözleşmesindeki varlığın toplam değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.551.682 ETH’ye ulaştı. Rezervlerdeki artış, Ethereum’un fiyatında likidite ve oynaklığın arttığını gösterir.

Bir sonraki arz şoku neden bir altcoin boğa koşusu başlatacak?

Bitcoin yanlamasına işlem yapıyorsa, Ethereum ve büyük piyasa değeri altcoin sunacak ve trend yükselecekti. Ethereum geleneksel olarak altcoin rallisine öncülük etti, bu nedenle artan volatilite olumlu bir işarettir. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, borsalardaki Ethereum rezervleri Mart ayının 1. haftasından itibaren arttı ve şimdi düştü. ETH 2.0 mevduat sözleşmesi çekiş kazanıyor ve ETH ağındaki aktif tüccarların sayısında bir artış var.

Kasım 2020’de Bitcoin’e benzer bir şey oldu. Bu süre zarfında Bitcoin fiyatı 10.000’den 60.000’e veya 6x’e yükseldi, Ethereum’un fiyatı da benzer şekilde yanıt verirse, tüccarlar en az 3 kattan fazla bir fiyat artışı bekleyebilir. Mevcut fiyat seviyesinde Ethereum hafife alınmaya devam edebilir. Altcoin, büyük bir arz şokuna doğru ilerliyor ve önümüzdeki 12 ay içinde vurabilir. Bu, fiyat üzerindeki etkisinin uzun vadeli olacağı anlamına gelir. Arzı doğrudan etkileyen birkaç önemli veri noktası, Ethereum’un arzının% 10-20’si arasında kilitli durumda ve her yıl EIP 1559’da 10-20 Milyar Dolar dolaşımdaki arz yakılıyor.

Ek olarak, ETH sorunlarındaki azalma arzda% 4,5’lik bir azalmaya yol açacak. Bu, diğer düşüşlerle birleştiğinde, Ethereum arzını şok ederek spot borsalarda varlıklar için artan bir talep yaratabilir. Bu arz kıtlığı anlatısı, Bitcoin’in bu piyasa döngüsündeki yükseliş anlatısıyla uyumludur.

Ayrıca, iki varlık arasında% 86 kesin olmak üzere güçlü bir korelasyon var. Bu, Ethereum’un başka herhangi bir varlıkla sahip olduğu en yüksek korelasyondur ve bu, arzdaki düşüşü şekillendirmede ve fiyat artışını artırmada etkili bir rol oynar. Değerli olsun ya da olmasın, ETH şu anda yaklaşan arz şoku ışığında değerlendiğinde 1800 $ ‘da bile satın alma bölgesinde ve önümüzdeki haftalarda değerinin artması bekleniyor.

Kısa vadede, yeni bir ATH’ye ulaşmadan önce fiyatta daha fazla düzeltme olabilir. ATH’nin ötesinde fiyat keşfi muhtemeldir. Bununla birlikte, mevduatlardaki ETH rezervlerinin ve ETH değerinin fiyat üzerinde anında bir etkisinin olması beklenmemektedir.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.839,55 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!