Ethereum Neden Bağımsız Bir Ralliye Başlayabilir »Coin Otağ

Ethereum, piyasadaki birçok altcoin ile birlikte, işlem fiyatı açısından 2021’de mükemmel sonuçlar gördü. Bir ay önce kısaca 2.000 $ fiyat aralığını geçmeyi başardı, ancak para bu pozisyonu koruyamadığı için geri çekilmesi hızlıydı.

Fiyat artışları sık olmasına rağmen, Ethereum dahil altcoinlerin Bitcoin’in fiyat hareketleriyle ne kadar ilişkili olduğunu kanıtladılar. Bununla birlikte, ETH’nin dünyanın önde gelen altcoin ve ikinci en büyük kripto para birimi olarak konumu göz önüne alındığında, coin 2K $ seviyesini bir kez daha geri çekmeye hazır mı?

İlginç bir şekilde, ETH için epeyce yükseliş işareti var. Aslında, geçmiş emsaller, en yüksek zincirdeki verilerin bile değişebileceğini ve Bitcoin ile olan korelasyonu sayesinde pek bir şey ifade etmediğini göstermiştir. Bitcoin’in boğa rallisi, fiyat beklentileri açısından ETH’yi tam olarak nerede bırakıyor? coins ETH gibi mi ve boğa koşusu yarı yolda mı?

ETH’nin döviz rezervlerinde Temmuz 2020 itibarıyla nasıl düştüğünün altı çizildi. Döviz rezervleri önemli ölçüde düşerken boğa koşusu yükseldikçe bu artış arttı.

Para cüzdanlarındaki ETH, 2 yılın en düşük seviyesini vurdu ve çoğu tüccarın varlığın uzun vadeli beklentilerine ne kadar yeterince güvendiğini vurguladı. Bu bulgu, daha fazla ETH’ye karşı duyulan duyguyu daha da güçlendirerek onu ani yükselmelere karşı biraz daha bağışık hale getiriyor.

Ek olarak, Ethereum ayrıca platformunda istikrarlı bir gelişme gördü. Geliştirici faaliyeti, fiyat artışlarından her zaman sorumlu olmasa da, ağındaki sağlıklı bir gelişme derecesinin devam etmesi, yatırımcıları ve tüccarları için her zaman cesaret verici bir işarettir ve yatırımcıların altcoin’e olan güvenini kanıtlar.

Aslında, Santiment tarafından sağlanan veriler bunu vurguladı ve aynı zamanda ETH’nin artan geliştirici aktivitesi gören tek altcoin olmadığına da işaret etti.

ETH 2.0’da hisseli ETH’de de bir artış oldu. Yazım sırasında, yaklaşık 3,5 Milyon ETH hissesi vardı ve bu, kalan önemli miktarda ETH ile birleştiğinde, ETH için somutlaşan güçlü bir yükseliş trendi için sağlam bir durum oluşturuyor. Bu sefer bile tartışılabilir, altcoin, Bitcoin’in yardımı olmadan işlem fiyatının yükseldiğini görmek için gereken her şeye sahip olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin ile yüksek korelasyon sınırlayıcı bir faktör olmaya devam ediyor ve beklendiği gibi, son üç aydır tırmanmaya devam etti. Aslında CoinMetrics’in grafiğine göre, BTC-ETH korelasyonu ay başında 3 ayın en yüksek seviyesini vurdu. Geçmiş emsaller, çoğu durumda ETH’nin BTC ile nasıl senkronize olduğunu gösterirken, yatırımcıların ETH’nin sahipleri ve mobil ağ sayesinde önümüzdeki birkaç ay içinde bağımsız dalgalanmalara inanmak için nedenleri var.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.853,65 dolarda.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!