Ethereum kısa vadeli Fiyat Analizi: 18 Eylül

Feragatname: Aşağıdaki makale, Ethereum piyasasında gelişen kalıpları ve bunun fiyat üzerindeki etkisini analiz etmeye çalışıyor.

Ethereum piyasası, 17 Eylül’de fiyatta ani bir artışa tanık oldu. Bu artış, Ethereum için kilit bir destek noktası olan şu anki değerini 376 dolara yakın olan 387,34 dolara yerleştirdi.

Piyasa trendi değiştikçe, Ethereum piyasasındaki trend oldukça yükseldi.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Diğer alts ve hatta Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum son piyasa düşüşünden kurtulmayı başardı, ancak dalgalanma varlığı ve fiyatı için belirsiz hale getirdi. Bununla birlikte, basın zamanında, ETH kademeli bir artış ve fiyat artışına tanık oluyordu. Yükselen fiyat, 50 hareketli ortalamayı fiyat çubuklarının altında gördü ve şu anda destek çizgisinin altındaydı. Bollinger Bands göstergesinden gelen sinyal çizgisi de mum çubuklarının altında kaldı ve varlık değerinin yukarı doğru hareketini teyit etti.

Ancak Bollinger Bantları ayrışırken, piyasa bir kez daha dalgalanma dönemine hazırlanıyordu. ETH’nin değeri 386 dolarda seyrederken, en azından kısa vadede yükseliş işaretleri görülebildiği için madeni para yukarı doğru bir itmeye tanık olabilir.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Kontrol noktası [PoC] Seçilen dönem için en yüksek işlem hacmini bildirdiği için 368,32 $ oldu. Bu, fiyatın düşmesi durumunda da güçlü bir destek yaptı. Bununla birlikte, mevcut fiyat seviyesi de aktif olarak işlem görüyordu, ancak bir satış baskısı madalyonun fiyatını 368,32 dolara düşürebilirdi. 368 ila 363 dolar arasında önemli bir işlem hacmi vardı ve baskı devam ederse, ETH bu seviyeleri yeniden test edebilir.

Fiyat ölçeğinin üst tarafında görünen çok sayıda yüksek hacimli düğüm yoktu, ancak bunun nedeni daha önce görülen düşüş baskısı olabilir. ETH ilerledikçe, varlık 376 $ ‘lık acil desteğine yakın kaldı ve yükseliş trendi devraldıkça yukarı doğru hareket edebilir. Yine de, kripto para birimi, Göreceli Güç Endeksi 70’e yaklaştığı için aşırı alımdan kaçınmak isteyebilir.