Ethereum Fiyatı 2000 Doların Üzerinde! Fiyatta Kırılma Var mı?• Madeni Para Otağ

Analistlere göre dijital para birimi evrenindeki en büyük ikinci isim olan Ethereum büyük bir yükselişin eşiğinde. Olumsuz haberlerin ardından Ethereum neredeyse 3 ay geriye gitti. Bu düşüşün olumsuz etkisi halen devam etmektedir. Ancak bugün yine 2000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Peki bu büyük bir kırılmanın işareti mi?

Ethereum fiyatı bugün tekrar 2000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Bu, bazıları tarafından büyük bir yükseliş trendinin işareti olarak görülüyor. Temel ve teknik analize göre ETH, büyük bir yukarı yönlü hareket için çok uygun. Kripto para piyasasındaki çalkantı nedeniyle 1717 dolara düşen Ethereum’da yükselen çanlar çalıyor.

Ethereum İçin Hedefler ve Analist Yorumu

Pazar günü 80 dolar civarında işlem gören Ethereum, Pazartesi günü 2000 dolar seviyelerini aşarak büyük bir beklenti yarattı. Crypto tüccarlar bu yükselişi büyük bir kırılma ve ivme ile yorumladılar. ETH için kısa vadeli hedef 2.045 dolar.

Kripto para piyasasının tanınmış analistlerinden Edward Cleps, ETH için büyük bir yükseliş senaryosu bekliyor. Özellikle 2000 dolar seviyelerini çok önemli gören Cleps, Ethereum için büyük bir yükselişin altını çiziyor. Ayrıca hareketli ortalamaların ticaret noktaları için bir işaretleyici olduğunu söylüyor.

Ethereum 2000 $ artış

Bitcoin Seviyesini Tutuyor – Boğalar Tekrar mı Geliyor?

Bitcoin 30.000 dolar seviyesini koruduktan sonra boğa ayak sesleri duyulmaya başlandı. Bir numaralı kripto para piyasasının yükselişi, bağlantılı tüm dijital varlıkların yükselişiyle sonuçlandı. Bu yükselişin sonucunda ETH yeniden büyük kırılma noktasına geri döndü.

Luno dijital varlık borsası başkanı Vijay Ayyar, “Bitcoin 30.000 dolar civarında kaldı. Bu durumun çok güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz” dedi. dedim.

Temmuz “Londra Hard Fork” Her Şeyi Değiştirebilir

Londra olarak bilinen hard fork sürecinin ardından ETH, yoğun enerji kullanımına son verecek. Bu yükseltme ile birlikte yine çevre dostu bir ağ olarak pazarlarda karşımıza çıkacaktır. Ayrıca işlemler için yüksek ücretlerin azalacağı ve Ethereum ağı üzerinde daha fazla işlem yapılabileceği de biliniyor.

EIP 1559 adı verilen bu yeni güncelleme ile gaz ücretlerinde büyük düşüş yaşanacak. Özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe bunun büyük bir rahatlama olduğu düşünülüyor. EIP 1559 güncellemesinin en önemli önerilerinden biri de kullanıcılardan toplanan ücretlerin yakılması. Ücretlerin yakılmasıyla birlikte Ethereum fiyatının daha da yükselmesi hedefleniyor.