Ethereum Fiyat Analizi: Uzun vadeli alım için hangi bölge beklenmeli?

Merhaba sevgili CoinOtağ okuyucuları. ETH’nin orta vadeli fiyat analizini sunuyoruz.

Öncelikle grafiklerimiz haftalık ve günlük bazdadır. Ama bu analizde haftalık hareket bizim için önemli. İncelemeye başlayalım;

ETH’nin haftalık LOG grafiğine baktığımızda öncelikle 2019 yılında meydana gelen büyük bir yükseliş trendi dikkatimizi çekiyor. Bu yükseliş trendi Eylül 2019’da kırıldı ve bir süre üst direnç işlevi gördü. Bu direnç eğilimi ise Ocak 2021’de güçlü bir şekilde kırıldı ve fiyatın hızlı bir şekilde yükselmesini sağladı. Ama bizi ilgilendiren hareket, bu direnişin kırılması değil, yeniden sınanması olacaktır. Grafikte görebileceğiniz gibi, bu yükselen trend desteğine yeniden test yapılmadı ancak bu temas yakın görünüyor. Büyük düşüşten kötü etkilenen Ethereum için bu yeniden test, geri dönüş seviyesi olabilir.

Haftalık Ethereum Analizi

madeni paraHaftalık Ethereum Analizi

Haftalık zaman diliminde 2000 dolar seviyesini kırmak ve mumun altında kapatmak, bir sonraki destek bölgesini test etme olasılığını da artırıyor. Grafikte görebileceğiniz gibi, bu destek bölgesi 1440$ seviyesini ve 1270$ seviyesini kapsıyor. Bu bölge, bir önceki paragrafta bahsettiğimiz yükseliş trendimiz ile örtüşüyor. Bu, ETH için gerçekten güçlü bir destek yaratıyor. Bu nedenle orta vadeli yatırımcıların bu bölgeyi dikkatle incelemesi önemli.

Ethereum Günlük Analizi

EthereumEthereum Günlük Analizi

Düşündüğümüz geri dönüş burada gerçekleşirse, Ethereum’un hedefi tekrar 2000 dolar seviyesi olacak, ardından potansiyel direnç yaratabilecek üst yükseliş trendi seviyesi (4950 dolar) olacak.

Bu senaryoda destek bölgesine yapılan yatırım ile hedef arasında yaklaşık %260 kar marjı bulunmaktadır.

Grafiğin yine haftalık olduğunu belirtirken orta vadeli bir bekleme dönemi olduğunu tekrar belirtmek isteriz.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!