Ethereum Fiyat Analizi Destek ve Direnç Seviyeleri!

Önde gelen altcoin, kripto para birimlerinin hızlı düşüş trendi ile düşüş yaşadı ancak hızlı bir toparlanma gösterdi. Güçlü atcoin Ethereum ile ilgili yazımızda önemli seviyelerinden ve fiyat hareketlerinden bahsedeceğiz.

Ethereum Yok Edilmedi!

Düşüşten pek etkilenmeyen Ethereum, değerinin yaklaşık %60’ını zirvesinden kaybetti. Hızlı bir tepki yükselişi gördük ve Ethereum’un kolay kolay yıkılmayacağına tanık olduk. 2.0 güncellemesi ile çok daha iyi performans göstereceğini düşünen birçok yatırımcı var. Hatta Ethereum’un zamanla Bitcoin’i geçeceğini iddia ediyorlar. Çoğu analist, yıl sonuna doğru boğa koşusundan istenilen verimin alınması halinde Ethereum fiyatında 10 bin dolar görmenin imkansız olmayacağını söylüyor. Bunu yatırımcılardan ve genel olarak Ethereum destekçilerinden sıkça duyulan bir hedef olarak görüyoruz.

Ethereum Düşüş Trendini Kırıyor!

Ethereum Düşüş Trendi KırılımıEthereum Düşüş Trendi Kırılımı

Ethereum, 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 4272 $’a ulaşmayı başardı. Ardından gelen düşüş kabul edilebilir ve makul bir geri çekilme olarak görülse de, Bitcoin’in olumsuz hareketleri ve piyasanın eğilimi, geçtiğimiz günlerde Ethereum için %60 değer kaybına neden oldu. 11 gün. 1728 dolar seviyesine düşen Ethereum, tepkilerin artmasıyla 2800 dolar bandına çıktı ancak tutunamadı. 29.06.2021 tarihinde yazımız yazıldığında Ethereum için düşüş trendinin kırıldığını ve trende tutunmayı başardığını görüyoruz.

Ethereum Fiyat Analizi: Destek Seviyesi

Ethereum Destek SeviyesiEthereum Destek Seviyesi

Ethereum için 4 saatlik grafiğimizde destek seviyesini 1750 dolar olarak görüyoruz. Olası daha güçlü ve keskin bir düşüş için 1500 dolar seviyelerinde güçlü bir destek hattı Ethereum’u bekliyor olacak. Şu an için piyasada olumsuz haber akışının durması ve manipülasyona dayalı açıklamaların olmaması durumunda Ethereum’u güzel günlerin beklediğini söylemek mümkün görünüyor.

Ethereum Fiyat Analizi: Direnç Seviyesi

Ethereum Direnç SeviyeleriEthereum Direnç Seviyeleri

Ethereum düşüş trendini kırarken, son 3 gündür iyi performans gösteriyor. Bitcoin, karşılaşabileceği direnç seviyelerinin üstesinden gelmek için olumsuz bir hamle yapmak zorunda kalmayabilir. Ethereum, yazının yazıldığı sırada önemli bir direnç noktasında. 2140 dolardan işlem gören Ethereum, yükseliş trendi için 2150 direncini kırmalı. Bu seviye aşılırsa ve Ethereum tutmayı başarırsa, 2600 $ seviyelerini test etmesi muhtemeldir. O seviyeden sonra olumsuz bir haber akışı olmazsa kademeli olarak 2800 dolara gitmesinin önünde bir engel yok.