Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Altcoin piyasasının kralı Ethereum, Bitcoin’in boğa koşusu sayesinde son zamanlarda fiyat grafiklerinde önemli bir artış gördü. Ethereum, en son Mayıs 2018’de görüldüğü gibi, basın zamanında 735 $ ‘lık bir fiyat seviyesine ulaştı. Açıkçası, Ethereum, Bitcoin’den farklı olarak 2017 ATH’ye ulaşmadı ve ETH’nin bunu yapmak için hala% 87’lik bir artışa ihtiyacı var.

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum, satın alma baskısı devam ederse kolayca geçersiz kılınabilecek bir direnç seviyesiyle karşı karşıyaydı.

Ethereum 1 haftalık grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Daha önce de belirtildiği gibi, Ethereum, tıpkı Bitcoin’in yaptığı gibi birkaç düşüş sinyalini geçersiz kıldı. Bunun temel nedeni kurumlardan gelen satın alma baskısı, satış tarafı likiditesinin korunması ve perakende FOMO’dur. Bu, parabolik bir fiyat artışı için mükemmel bir karışım gibi görünüyordu.

Ethereum, haftalık zaman dilimi boyunca yükselen kanal modeline yaklaşıyordu ve 624-655 $ tavanına ulaşması bekleniyordu. Ancak satın alma baskısı ve FOMO, bu cam tavandan fiyatın 747 dolara yükselmesine katkıda bulundu.

Daha da ilginç görünen şey, Aralık 2017’nin en yüksek seviyelerinden Aralık 2018’de görülen en düşük seviyeye uzanan trend tabanlı Fibonacci aracının 0,5-Fibonacci seviyesinin hemen altında olması ve sonunda 756 $ ‘lık en yüksek seviyeye geri dönmesidir. . Bu nedenle, yakın vadede kripto para biriminin fiyatı için 750 dolarlık 0.5 seviyesi müthiş bir direnç olacak.

Kripto para biriminin göstergeleri konusunda, RSI haftalık zaman diliminde neredeyse 49 gün boyunca aşırı satılırken, OBV hacimde istikrarlı bir artış gösterdi.

Sonuç

Bitcoin’in satın alma baskısı azalırsa, Ethereum fiyatının düşmesine neden olacak bir domino etkisi göreceğiz. Bu nedenle, Ethereum’un fiyatına ilişkin herhangi bir tahmin en iyi şekilde “temkinli iyimser” olarak adlandırılabilir. Ayrıca Ethereum, Bitcoin’i yakından takip ettiği için yakında bir düzeltme ile karşılaşabilir ve bu gerçekleştiğinde ağır uzun likidasyonlar göreceğiz. Fiyat% 20 düşebilir ve 600 doların altına düşebilir.

Feragatname: Aşağıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!