Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Ayılar, son 48-72 saat içinde kripto pazarını toplu halde avladılar ve büyük altcoinler saldırılarının yüküyle karşı karşıya kaldılar. Ancak Ethereum için düşüş, özellikle diğer altcoinlerle karşılaştırıldığında nispeten daha az zarar vericiydi.

Yazma sırasında Ethereum, 188 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.640 dolar değerindeydi. Kripto para birimi bir düzeltme dalgasından kurtulmuş gibi görünüyordu ve bunu takiben son 24 saat içinde 1.550 – 1.455 $ aralığında konsolide oldu.

Ethereum 1 saatlik grafik

Yukarıda bahsedilen düşüş düzeltmeleri, kolektif piyasanın yükselmeye ve grafiklerde kilit direnç seviyelerini yeniden kazanmaya çalıştığı sırada sona erdi. Ethereum, son 24 saatin önemli bir bölümünde 1.580 $ – 1.455 $ aralığında dalgalandı. Ancak piyasaya sürülmeden önceki birkaç saat içinde Ethereum, yükselen bir kama modeli oluştururken farkı zirveye indirmiş gibi görünüyordu.

En üstteki 50 Hareketli Ortalama yönetim direnci ile, Ethereum’un önümüzdeki birkaç saat içinde biraz daha iyileşmesi muhtemel. Yükselen takozdan aşağı yönlü bir kırılma, tüccarların günün ilerleyen saatlerinde önceden belirlenmiş direnç seviyesine uzun bir pozisyon açmasına izin verebilir.

Burada, son birkaç işlem seansında işlem hacimlerinin hafifçe düştüğünü ve grafiklerde bazı belirsizliklerin altını çizdiğini belirtmekte fayda var.

Pazar Gerekçesi

Düzeltme olasılığı, piyasa göstergelerinin önerdiği doğrultuda görünüyordu. Yazım sırasında, Göreceli Güç Endeksi veya RSI piyasaya göre yükseliş gösteriyordu, ancak aşırı alım bölgesine ulaşmadan önce biraz düşmesi gerekiyor.

Benzer şekilde Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde düşerek grafiklerde düşüş düzeltmesine işaret etti.

Son olarak, MACD pozitifti ve devam eden boğa rallisine karşılık geldi, MACD hattı Signal hattından güvenli bir mesafeyi korudu.

Dikkate alınması gereken önemli aralıklar

Direnç: 1760 $, 1800 $
Destek: 1550 $, 1455 $
Uzun Giriş Pozisyonu: 1550 $
Kâr Al: VPVR göstergesine göre, bu aralıkta geçmiş birikim olduğu için 1760 – 1800 USD dikkate alınmıştır.
Durak: 1455 $

Ethereum için iyileşme sistematik olmalı ve piyasa yapısını takip etmeli, volatilite grafiklerde düşüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.656.41 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!