Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 11 düştükten sonra, basın sırasında yaklaşık 1.370 $ değerindeydi. [ATH] 25 Ocak’ta 1.476 $. İlginç bir şekilde, dünyanın en büyük altcoin’i, özellikle daha büyük zaman dilimlerinde düşüş göstergeleri ışığında daha fazla düşüş dalgalanmasından kaynaklanıyor olabilir. [LTF].

Yaklaşan bu düşüş, ETH’yi anında% 8 ila% 10 desteğine düşürebilir. Bu seviyenin ihlali, piyasadaki ayılar için fiyatı üç haneli rakamlara çıkarmak için bir fırsat olabilir.

Ethereum 1 günlük grafik

Ethereum için 1 günlük grafik, fiyat gelişimini vurguladı ve aynı şeyi vurgulayarak, ETH 1.476 dolardan ATH’yi vurdu. ETH’nin çizelgelerinde yapılan bir gözlem, ETH’nin en son yükselişine yol açan çalışmanın aşırı genişletildiğini ve onu destekleyen hiçbir hacim veya momentum göstermediğini ortaya koydu. Aslında, RSI, Stokastik RSI ve hatta MACD göstergesi gibi birçok gösterge arasında fiyatta düşüş eğilimi görüldü.

Sonuç olarak, fiyat baskı anında işlem gördüğü seviyeye yaklaşık% 11 düştü. Üstelik bu düşüş, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi akıllı sözleşmeler platformu için% 8-% 10 düşüş anlamına gelen 0.5-Fibonacci seviyesine doğru devam edebilir.

Ayrıca 0,5-Fibonacci seviyesinden bir sıçrama inkar edilemez bir olasılık gibi göründüğü de unutulmamalıdır.

Ethereum 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik, fiyata ne olduğuna dair çok daha net bir resim sunuyordu. Yükselen bir kamanın gelişimi, bir düşüş paterni, mevcut düşüş sapmasına daha fazla güç katıyor. Bu modelden bir kırılma, teorik olarak 911 dolarlık bir hedef önerecektir. Ancak, 1.050 $ ‘dan 1.100 $’ a güçlü destek seviyelerinin varlığı nedeniyle, bu düşüş azaltılabilir.

Dahası, RSI göstergesi aşırı alım bölgesinden geri çekilerek satın alma momentumunda bir düşüşe ve satış momentumunda bir artışa işaret etti. Ayrıca, Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi gösteriyor ve RSI’nın yükselen satış momentum sinyalini yansıtıyor. MACD göstergesi, düşüş eğilimi nedeniyle kısa sürede sıfırın altına düşmenin mümkün olabileceğini öne sürdü.

Sonuç

Düşüş farklılığı hem 1 günlük hem de 4 saatlik zaman dilimlerinde güçlü kalırken, Ethereum’un 1.200 $ ‘dan 0.5-Fibonacci seviyesine düşmesi ve hatta satış devam ederse üçlü hanelere düşmesi gerekebilir. Bu düşüşe daha fazla güvenilirlik eklemek, Ethereum’un Bitcoin ile olan korelasyonu olacak ve ikincisi, Elon Musk’ın profil güncellemesinden beklenmedik bir artışa rağmen, bazı düşüş modellerinin de ortaya çıktığını görüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.365,94 dolarda.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!