Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Ethereum’un fiyatı kısa süre önce grafiklere yeni bir ATH yayınladı. Bununla birlikte, düzeltmelere ve Bitcoin ile olan yüksek korelasyonuna rağmen, ETH son birkaç gün içinde kayıplarını minimumda tutmayı başardı.

İlginç bir şekilde, geçen hafta Ethereum da fiyatının konsolide olduğunu ve anlık direniş ve desteğinin dar sınırlarına takılıp kalırken yatay hareket ettiğini gördü. Bununla birlikte, madeni para önümüzdeki hafta daha büyük bir fiyat düzeltmesine katlanacak mı? Ve konumunu 1.000 $ fiyat seviyesinin yakınında tutabilecek mi?

Basın zamanında Ethereum, 144 milyar doları aşan piyasa değeri ile 1.298 dolardan işlem görüyordu. 24 saatlik kripto para işlem hacmi 33 milyar dolar olarak kaydedildi ve aynı artış geçen hafta yüzde 4,5’e yakın oldu.

Ethereum 1 günlük grafik

Günlük Ethereum grafiğinde, ETH fiyatının 1.436 dolarlık direnç ile 1.223 dolarlık acil destek arasında hareket ettiğini gördü. Ancak son 24 saat içinde kripto para biriminin anlık desteğinin grafiklerde tersine dönmesine rağmen ihlal edildiğini belirtmek önemlidir. Madeni para ayrıca 932 dolar ve 789 dolar fiyat aralığında başka bir güçlü destek kaydetti.

Genel piyasa duyarlılığı göz önüne alındığında, ETH’nin 789 dolarlık fiyat seviyesini karşılaması pek olası görünmüyor. Ancak önümüzdeki hafta 932 dolara geçişte herhangi bir indirim söz konusu değil. Yatırımcılar için bu, madeni paranın fiyatta yaklaşan bir düşüş görmesi muhtemel göründüğü için kısa bir pozisyon açma fırsatı sağlıyor.

Muhakeme

Ethereum için teknik göstergeler, baskı anında düşüş eğilimi gösterdi. MACD göstergesi, Signal hattı MACD çizgisini geçerken düşüş eğilimi gösterdi ve işleri daha da kötüleştirmek için kısa ve orta vadede tersine dönme olasılığı yoktu.

RSI göstergesi ayrıca aşırı alım bölgesinden uzaklaştı ve aynı bölge nötr bölgeye biraz daha yaklaştıkça Ethereum piyasasında düşen yükseliş hissini vurguladı.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Direnç: 1436,6 dolar

Destek: 1128 $, 932 $, 789 $

Giriş: 1223 $

Kar Al: 960 dolar

Kaybı Durdur: 1373 $

Risk / Ödül: 1.75

Sonuç

Ethereum muazzam fiyat düzeltmelerine bir miktar direnç göstermiş olsa da, önümüzdeki birkaç gün kripto para birimi rekorunda hafif bir düşüş yaşanacak. düşürmek görebilmek. Madeni paranın baskı zamanı desteği düşüş baskısına dayanıyorsa bu gerçekleşmeyebilir. Bununla birlikte, piyasadaki güçlü düşüş hissi göz önüne alındığında, Ethereum’un fiyatı yakında önümüzdeki birkaç gün içinde ikinci destek seviyesine yönelebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.301.77 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!