Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum’un fiyatı, grafiklerde ATH’sine yakın durmakta zorlanıyor. Bu, söz konusu ATH’ye kapatıldığından beri ETH fiyatının% 10’un üzerinde düştüğü gerçeğiyle kanıtlanabilir. Basın zamanında, ETH, akıllı sözleşmeler platformunun daha fazla dezavantajı anlamına gelen düşüş eğiliminde kripto ticareti ile 1.321 $ olarak değerlendi.

Ethereum 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Dünyanın en büyük altcoininin değeri, yükselen bir kama modeli oluştururken, daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler ile konsolide oluyordu. Yükselen kama paterni, doğası gereği, kırılmadan sonra düşüş eğilimini gösteren bir düşüş formasyonudur. Fiyat modelin sonuna yaklaşıyor gibi görünüyordu ve bu nedenle yakında bir kırılma beklenebilir. Buradaki bir düşüş, piyasadaki ayıların satış baskısı nedeniyle ETH’nin fiyatını 1.000 $ seviyesinin altına ve belki de 900 $ ‘a itebilir.

Daha da kötüsü, bu Ethereum’a yerelleştirilmiş gibi görünmüyordu. Aslında, Bitcoin’den kaynaklanıyordu ve kripto para biriminin% 5 ila% 7 daha düşmesi bekleniyordu. Bu nedenle, iki kripto para birimi arasındaki korelasyon nedeniyle, ETH’nin fiyat grafiği düşüşüne devam etmesini bekleyebiliriz.

Bu düşüş senaryosuna ek olarak, 4 saatlik grafikte görülen düşüş eğilimi vardı. Fiyat 4 Ocak’tan beri yüksek zirveler oluştururken, RSI istikrarlı bir şekilde düşerek daha düşük zirveler oluşturuyor. Bu yeterli değilse, 10 Ocak’tan itibaren fiyat ile OBV arasında aşağı yönlü bir fark daha vardı.

Sonuç

Düşüş göstergelerinin, akıllı sözleşmeler platformu için inkar edilemez bir düşüş görünümü için bir araya geldiği görüldü. Ayılar için iyi bir destek noktası 1.000 dolar, aksi takdirde 900 dolar iyi bir destek alanı olur. Altcoinler ile Bitcoin arasındaki yüksek korelasyonun ışığında, ikincisinin değerindeki düşüş, altcoinlerin kanamasına neden olacaktır. Zaten yazı yazarken başlamıştı. Aynısı, son 24 saat içinde ortalama% 7 düşüş kaydeden ilk 10 altcoin tarafından da kanıtlandı.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.316.57 dolardan alıcı buluyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!