Ethereum Fiyat Analizi – Anahtar Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

Ethereum üç günde 715 dolardan 1.169 dolara yükseldi. Bununla birlikte, 1.168 $ ‘lık en yüksek seviye anlıktı ve Ether bir salınım hatası modeli oluşturduktan hemen sonra fiyatın geri çekilmesi gerekiyordu. ETH, genellikle altcoin piyasasının sağlığının bir göstergesidir ve piyasanın ayak izlerini takip eden son 48 saat içinde muazzam kazançlarını gördü. Aslında Ethereum, BitMEX’te% 0.25’lik bir fonlama oranına sahipti ve bu da piyasanın uzun pozisyonlarla dolu olduğunu gösteriyor.

Sallanma başarısızlığının aşamalı olarak tasfiye edilen uzun pozisyonlara yol açıp açmayacağı veya piyasanın devreye giren satın alma baskısı nedeniyle destek bulup bulmayacağı henüz net değil. Son haftalarda piyasanın yükselen doğası göz önüne alındığında, bunun bir düşüş olması ve ETH için bir tersine dönüş olmaması muhtemeldir.

Ethereum 1 saatlik grafik

Ethereum Fiyat Analizi: 04 Ocak

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Salınım hata modeli, genellikle büyük tüccarlar tarafından likidite için düşünülen bir ticaret modelidir. Bu kurulum, fiyat artışını önemli bir artışın üzerinde görüyor ve ters yönde bir hareket için likidite oluşturmak için kayıpları durduruyor.

ETH’nin bir V-top modeli oluşturduğu görüldü. Kripto para biriminin fiyatı, 715 $ ‘dan 1168 $’ a yükselişin% 38.2’sinden fazlasını geri çekti, bu da V-top modelinin muhtemelen daha da güneye gideceğini ve kısa bir ticarete girmek için kullanılabileceğini gösteriyor.

Ancak Bitcoin 30.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve bazen BTC’nin gerisinde kalan Ethereum, yetişmeye başladı gibi görünüyordu. OBV, son birkaç günün alım hacminin, son birkaç saatin satış hacminden daha ağır bastığını gösterdi.

Dijital varlığın kısa vadeli oynaklığı göz önüne alındığında, kısa bir ticaret hızla tersine dönebilirken, uzun bir ticaret yanlış olabilir. Bu nedenle, bazı önemli seviyeler sunulmakta ve bazı senaryolar grafiklerde vurgulanmaktadır.

ETH için düşüş eğilimi, 968 dolar seviyesinin,% 38,2 geri çekilme seviyesinin altında bir kapanış olacak ve kayıplar bir V-top modeli oluşturmaya devam edecek. Bu, fiyatı 834 dolarlık destek seviyesine veya muhtemelen düşük olan 700 dolara itebilir. Ancak, mevcut kanıtlara göre, böyle derin bir düzeltme olasılığı düşük.

Diğer bir olasılık, fiyatın sırasıyla 914 $ ve 862 $ ‘da% 50 veya% 61.8 geri çekilme seviyelerinde önemli bir destek bulması, çift dipli bir model veya benzer bir tersine dönme ve kısa vadeli düşüş trendini sona erdirmesidir.

Sonuç

Yazım sırasında, ETH pazarında uzun bir pozisyona girdiğini doğrulamak için yeterli kanıt yoktu. Bununla birlikte, bazı önemli seviyeler vurgulanmıştır. Kripto alanındaki son artış, birçok kısa ticaret kurulumunu geçersiz kıldı ve kısa pozisyonların mevcut ortamda gereksiz şekilde riskli olabileceğini düşündürdü.

Feragatname: Aşağıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.012.79 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!