Ethereum Fiyat Analizi: 24 Aralık

Bitcoin’in piyasası son birkaç gündür düşüş eğilimi gösteriyor ve piyasanın geri kalanıyla olan korelasyonu ışığında Altcoin piyasası da düşüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da son zamanlarda değer kaybediyor. Aslında, ETH’nin değeri bir süre bu seviyeye yakın konsolide edildikten sonra 600 doların altına düştü.

Basın zamanında, ETH 594,36 dolardan işlem görüyordu ve kripto para biriminin fiyatı destek seviyesini 571,83 dolarda buluyordu.

Demo Hesap Açın ve 100 Bin TL ile Yatırıma Başlayın!

Ethereum bir saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Buraya eklenen Ether’in saatlik grafiği, Azalan bir kanaldaki düşen fiyatın altını çizdi. Madeni para kısa bir süre için 571.83 $ ‘ın altına düştüğü ve ardından hızla geri döndüğü için baskı bir süre yüksekti. Aslında, Pazar eğilimi açıkça aşağıya doğru gidiyordu.

Muhakeme

Son 24 saatte kaydedilen Ether değerinde ani bir düşüşün ardından, Fiyat grafiklerde dengelenmeye çalışıyordu. Destek boyunca fiyat 571 dolar seviyesinde hareket ediyor gibiydi ve 50 hareketli ortalama mumların üzerinde kaldıkça düşüş yükseliyordu.

Göreceli Güç Endeksi, Pazardaki satışlar nedeniyle aşırı satım bölgesine çok yakın bir yerde ayrıldı. Ancak Bounce, RSI değerini iyileştirirken, RSI baskı anında 37.57’de kaldığı için Sabit satış baskısı ona pek yardımcı olmadı.

Dahası, Müthiş Osilatör sıfır çizgisinin altındaydı, bu kısa vadeli eğilimin düştüğünü gösteren bir şey. Buradaki kırmızı çubukların artan uzunluğu, pazarda gerçekleşen satışın da bir göstergesiydi. Mevcut piyasa dalgalanması nedeniyle piyasada fiyat dalgalanması yaşanmadı.

Sonuç

Dijital varlığın düşen değeri, Pazarı istikrarsızlaştırıyor gibiydi. Ethereum’un fiyatının, bir değişikliğe tanık olmadan önce en azından kısa vadede verilen fiyat seviyesinde konsolide olması beklenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi içermiyor.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 597.90 $ seviyesinde.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kaydolun, Yatırım Yapmayı Öğrenin

Ethereum Fiyat Analizi: 24 Aralık ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.