Ethereum Fiyat Analizi 17 Tem 2021 | Sikke Otag

EIP-1559 güncellemesi ve bazen Ethereum ağının kesintiye uğraması ile inişli çıkışlı haberimize konu olan Ethereum bugün analizimizin konuğu olacak.

ethereumethereum

Ethereum Fiyat Analizi (ETH/USDT)

Ethereum

Fiyatın yeni bir yükseliş trendi başlatması için, Ethereum (ETH) 2103 dolarlık ana direnci kırmalı ve tutmalıdır. Bu alanın çevresinde, azalan kanalın üzerinde 200 MA’nın en üst trend çizgisi yer almaktadır. Bu işaretlerin her ikisi de son birkaç aydır ETH fiyatını düşüş trendinde tutuyor. Bu fiyat alanı, ETH boğaları için gerçek bir test olacak, çünkü bu 3 kilit işaretin üzerinde bir kırılma, 2330-2432 dolarlık kilit direnç bölgesine giden yolu açacaktır.

RSI’ya baktığımızda 2 haftalık trend çizgisinin henüz kırıldığını görebiliriz. RSI bu eğilimin üzerinde kalırsa, baskının 50 veya üzerinde olmasını bekleyin. MACD, bir kırılmaya hazırlanırken 0’ın altında düzleşiyor. Mavi MA, turuncu MA’nın üzerinde kaldığı sürece, yakında bir yükseliş patlaması bekliyoruz.

Ethereum (ETH) için düşüş senaryosu ve olasılıkları devam ediyor

Ethereum

ETH, 4500 $ ATH’yi kaybettiğinden beri düşüş trendini kıramadı. Ethereum (ETH), piyasanın geri kalanıyla birlikte, Nisan/Mayıs aylarında belirlenen yüksek seviyelerden yaklaşık -%70 düştü. Yatırımcılar, kripto para piyasasının ayı piyasasına girip girmediği konusunda hemfikir değiller. Birçok kripto para birimi, fiyatı düşüş eğiliminde tutan azalan bir kanalda sıkışıp kalıyor.

Fiyat yaklaşık 2 aydır azalan kanal ile aynı çizgide seyrediyor. Boğalar ve Ayılar, fiyat hareketini konsolidasyon benzeri bir oluşumda bırakarak her iki tarafı da eşit şekilde savundu. Bu yazının yazıldığı sırada ETH, 1811-1944 dolar arasındaki ana destek bölgesinde bulunuyor.

Bu alanda tutunamazsa, ETH fiyatının 1650 dolar civarında yeni bir dip seviyesine düşmesi muhtemel. Bu olursa, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1500$’ı yeniden test etme şansına sahip olabilir. Bu seviye muhtemelen bir tür yükseliş trendinin başlangıcı için bir sıçrama noktası olacaktır.

Ethereum (ETH) için Öne Çıkanlar

Spot Fiyatı: 1.921$ Trend Durumu: Nötr Oynaklık: Düşük Destek: 1.811$ Direnç Seviyesi: 144$