Ethereum Eyes 3.000 Dolarda! | ETH Yorumu

Düşen takoz oluşumunun yanı sıra, Amazon’un kripto para birimlerini kabul etmeye hazırlandığı söylentisi de Ethereum’un cazibesine katkıda bulunuyor.

Ethereum fiyatı, Amazon’un kripto para birimi alanına girdiğine dair söylentilerin ardından Bitcoin pazarındaki kazanımlarla tetiklenerek bugün üç haftanın en yüksek seviyesine sıçradı.

Perakende devinden bir iş ilanı, dijital para birimini ve blok zinciri stratejisini oluşturmak için bir yönetici aradığını gösterdi. Bu arada, Amazon’un Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlayacağı haberleri küresel medyada spekülasyon yapıyor. Sonuç olarak, BTC/USDT haberden sonra altı haftanın en yüksek seviyesine yükseldi.

Pazartesi günü, ETH/USD paritesi gün içi en yüksek seviyesi olan 2.390 dolara yükseldi. Bu seviye, 8 Temmuz’dan bu yana görülen en yüksek seviye olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte, en düşük 1.720 dolardan ölçülen net ters toparlanma %40 civarındaydı. Bununla birlikte, Ethereum %40 yükselmeden önce 1.700 dolar seviyesinin yakınında iki kez dibe vurdu.

Ethereum 1.700 dolardan çift dip yaptı.

ETH/USD Paritesinde Dikkat Çeken Çift Dip Formasyonu!

Detaylı olarak, çift dipler, bir boyun çizgisi direnci ile aynı seviyede asılı olan iki oluktan oluşan yükseliş tersine dönüş kalıplarıdır. Sonuç olarak, fiyat sonunda boyun çizgisi direncini destek olarak çevirir ve maksimum desen yüksekliği kadar yükselir. Ethereum bu açıklamaya uyuyor. 1.700 dolar civarında arka arkaya iki düşük seviye oluşturdu. Bu arada, yaka direnci 2.390 dolar civarında. Bu nedenle, maksimum desenin yüksekliği 690 dolardır.

ETH/USDT çifti, hacimdeki artışla birlikte 2.390 dolarlık yaka direncinin üzerine çıkarsa, paritenin yukarı yönlü hareketi yaklaşık 690 dolara çıkarması bekleniyor. Bu, Ethereum’u kabaca 3.000 dolara götürür.

Ethereum Fiyatlarında Olası Yükseliş!

Grafikteki bir başka dikkate değer teknik model, Ethereum fiyatlarını çift dip oluşumu hedefini geride bırakarak 3.250 dolara yakın tahmin etti.

Düşen kama olarak adlandırılan model, düşüş trendi sırasında daralan bir aralıkta daha düşük işlem gördüğünde gelişir. Sonunda, kâr hedefini tipik olarak kama yüksekliğinin üzerinde bir seviyede belirlerken fiyatın direnci kırmasını istiyor.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!