Ethereum ETH Yorum Analizi Kısa Vadeli 4 Eylül 2020

Feragatname: Aşağıdaki makale, Ethereum kısa vadeli piyasasında ortaya çıkan kalıpları ve bunun fiyat üzerindeki etkisini analiz etmeye çalışıyor.

Ethereum pazarı, kripto para piyasasında görülen muazzam büyüme ile eş anlamlı hale geldi. Ancak, dalgalanmanın piyasada önemli fiyat dalgalanmalarına neden olması nedeniyle bu hafta biraz acımasız geçti. 1 Eylül’de 488,95 dolara yükselen Ethereum, muazzam bir satış baskısının değerin düşmesine neden olduğu 2018’den bu yana eşi görülmemiş bir değer. Satış baskısı, Ether’in değerinin artmasıyla artıyordu ve 488 dolar, birçok kişinin varlıklarını satması için bir tetikleyici işlevi gördü.

Yazım sırasında Ethereum, düşüş eğiliminin bir parçası olduğu için 399 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Yukarıdaki tablo, pazardaki önemli dalgalanmalara dikkat çekti. Bu, Bollinger Grupları arasındaki büyük ayrılıkla vurgulandı. Bu, piyasanın başka bir fiyat dalgalanmasına tanık olabileceğini gösterdi, ancak hareketin yönü net değil. Ancak sinyal hattı, mevcut fiyat düşüş eğilimindeyken düşüş piyasası sinyali veriyordu.

Aynı zamanda, 50 hareketli ortalama, fiyat düştükçe fiyat çubuklarının üzerine çıktı. Ancak basın yayınlandığı sırada ETH fiyatında gözle görülür bir artış oldu. Varlık 371.34 $ ‘lık desteğe düştü, ardından 377.39 $’ a yükseldi. Şu anda, Ether, Göreceli Güç Endeksi tarafından belirtildiği gibi aşırı satım bölgesinde yatıyor.

Ancak ETH buradan geri dönüş yapabildi ve alış ve satış baskılarının dengelendiği bir denge durumuna yaklaşıyordu.

Kaynak: TradingView’de ETH / USD

Ethereum’un Kontrol Noktası [PoC] en yüksek işlem hacmine sahip dönem için 389,09 $ oldu. Mevcut fiyat yükseldi ve 403 $ ‘lık bir hedef seviyeye ulaşabilir; Bu, söz konusu dönemde madalyonun ikinci en yüksek işlem gören hacmi oldu. Bununla birlikte, fiyat düşse bile, PoC güçlü bir destek görevi görmelidir ve fiyat bu noktadan sonra tersine dönebilir.