Ethereum ETH Yorum Analizi 26.10.2020

Serimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u (ETH) inceleyeceğiz. Geçenlerde bir ETH analizi yaptım. Ancak grafikteki göstergeler değiştikçe güncelleme yapmam istendi. Önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat tablosu. 1 Saatlik grafik verileri FTX değişimine aittir.

Yukarıda bahsettiğim önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz, mevcut grafik arasında bazı farklılıklar gördünüz. Bir önceki grafikte direnç gösteren bölgelerimiz burada destek görevi görüyor. Önceki analiz makalelerimde desteklerin dirençli olabileceğinden veya tam tersi olabileceğinden bahsetmiştim. Burada da direnişlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Açıkçası şu anda fiyat için net bir yön vermek doğru değil. En azından bu dönem için. Ancak genel olarak Ethereum için yükseliş trendinin henüz bittiğini söyleyemeyiz. Bu grafikte özellikle konuşmak gerekirse, desteği 402-403 $ bölgesinde iki kez test etti. Unutmayın, bir destek veya direnç ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıflar. Bu destek bölgesinin iki test için zayıfladığını söyleyemeyiz. Gelecekte daha fazla test yapılırsa, bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlayacaktır.

Son olarak, bir RSI eğilimi var. Burada biraz bilgi vermek istiyorum. Genel olarak gözlemlediğim RSI’daki trend kırılması, fiyattaki büyük hareketten önce. Bu nedenle, fiyatta bir düşüş beklersek RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Crypto para yatırımları çok yüksek riskler içerir. Yatırım yapacak veya yatırım yapmayı düşünen kişiler kendi araştırmalarını yapmalıdır.