Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) bu Hareketi dört gözle bekliyor! • Coin Otağ

Kripto piyasası son birkaç gündür oldukça çalkantılıydı. Çarşamba günkü fiyat düşüşü iz bıraktı. Piyasanın kripto lideri Bitcoin çöküşe neden oldu ve birkaç altcoin hariç çoğu altcoin aynı şekilde gitti.

Uzun vadeli bir portföye sahip olmak, zararı önlemenin anahtarı gibi görünüyor.

Sektördeki yatırımcılar ve diğer insanlar zaten ‘düzeltme aşamasını’ kabul ederken, piyasa iyileşme belirtileri göstermeye başladı. Yine beklendiği gibi liderlik Bitcoin tarafından alındı.

Amsterdam merkezli teknik analist Michaël van de Poppe geçtiğimiz günlerde devam eden piyasa durumu hakkında, piyasaların önceki düşük seviyelere doğru ilerlemeyeceğini söyledi.

Piyasa yapısının hiç değişmediği düşünülürse, önümüzdeki birkaç hafta içinde buradan en olası şey onu geri kazanacağımızdır.

Bitcoin geri dönebilir mi?

En son fiyat düzeltmesi, analistlerin tahmin ettiğinden çok daha derin olsa da, yasak yapıldığında, Bitcoin’in hala bir yükseliş döngüsünde olduğu açıktır. Geçen yıl Mart ayında beş gün içinde yüzde 47’nin üzerinde bir düşüş yaşadık.

Düzeltici bir eylemin sonu, çizelgelerdeki devasa bir fitil ile karakterize edilir. Genel olarak haftalık kapanış bölgesinde yatay hareket bekleniyor. Analist, yukarıdaki tabloyu kullanarak Bitcoin için aynısını analiz ederek,

Haftanın bu aşamasında oldukça ilginç görünüyor. Dev bir sigortamız var ve muhtemelen burada alt yapı yapacağız.

Analist, 43.000, 46.000, 49.000 ve 54.000 seviyelerinin dünyanın en büyük kripto para birimi için temel direnç seviyeleri olduğunu iddia etti ve önümüzdeki haftanın uzun vadede oldukça “ilginç” göründüğüne işaret etti.

Bunların geçmemiz gereken seviyeler olduğu ve böylesine büyük bir çarpışma yaşadığımız düşünüldüğünde, burada ani dalgalardan çıktığımız ani bir dürtü dalgası içinde olmamız pek olası görünmüyor. Dalgalanma, büyük olasılıkla menzile bağlı bir yapı olduğundan önemli ölçüde düşmelidir.

Altcoinleri neler bekliyor?

Altcoinlerin çoğu, son birkaç gün içinde büyük bir düşüşün kurbanı oldu. Van de Poppe altcoinler hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin ilerlemeyi daha da arttırırsa, yakında altcoinlerde nefes alacaktır”

Rekt Capital ile ilişkili analistin vurguladığı gibi, Mart 2020’de Bitcoin çöktüğünde, dibe vurduktan sonra% 39’dan fazla toparlandı. Son çöküşünden sonra, Bitcoin’in aynı modeli izlediği ve halihazırda% 39’dan fazlasını toparladığı oldukça açık görünüyor. Bu, altcoinler için iyi bir işarettir.

Ek olarak, basın zamanında, büyük diplerin çoğu Bitcoin ile pozitif olarak ilişkilendirildi. [Ethereum (+0.92), Litecoin (+0.89), XRP (+0.86), and Cardano (+0.82)]. Aynı gemide olduklarını ve aynı yönde birlikte seyahat ettiklerini de gösterdi.

Aylarca azalan hakimiyetten sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde kademeli olarak ivme kazanmaya başladı.

Bitcoin’in fiyatı yükselişten önce 35.000 dolara düşebilir. Bununla birlikte, fiyat 42.200 $ işaretini kırmayı başarırsa, düşüş eğilimi kısa vadede durdurulacak gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 36.109.00 $ ‘dan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Coin Otağ veya yazar herhangi bir kayıp veya kazançtan sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.