Ethereum Classic Yatırımcıları Olası Bir Çöküşe Nasıl Hazırlanmalı?

Ethereum Classic için inç inç Magneto hard fork son teslim tarihi 21 Temmuz’a yaklaşıyor. Güncellemenin ana amacı, güvenliği artırırken gaz ücretlerini azaltmak ve işlemleri optimize etmek için tasarlanmıştır. Ethereum bir sonraki büyük yükseltmesine doğru ilerlerken, volatilite eksikliği nedeniyle fiyatı son 10 gün içinde çoğunlukla düşük kaldı. Ethereum Classic anlık fiyatını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ethereum Classic 12 Saat Tablosu

Ethereum KlasikEthereum Klasik

Ethereum Classic’in 22 Haziran’daki büyük çöküşüyle ​​birlikte fiyatı 32,18 dolara düştü ve bu fiyat son 2 ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi ancak bundan kısa bir süre sonra gelen ralli ile Mayıs’taki en düşük 40 doların ardından 23, Ethereum Classic Tam olarak yüzde 60’lık bir artışla fiyatını 64,5 dolara kadar taşımayı başardı.

Ne yazık ki bu hareketin ardından piyasa uzun bir süre sessiz kaldı ve fiyat alt kanal sınırları (ters mor çizgiler) içerisinde kademeli olarak düşmeye devam etti.

Ethereum Classic, 48 doların üzerindeki kayıplarını hafifçe kontrol altına almayı başardı, ancak bu grafikte belirtilen alan, kırılmalara karşı desteklenmiyor.

Ethereum Classic Fiyat Dalgalanmasının Nedenleri

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 29 Haziran’dan bu yana düşüş trendine devam ederse ve endeks aşağı yönlü yolculuğuna devam ederse aşırı satım bölgesine düştükten sonra toparlanması beklenebilir.

Sıkma Momentum Göstergesi orta çizginin altında bir dizi kırmızı çubuk kaydetti, ancak oynaklığın olmaması herhangi bir ciddi düşüşü engellemiş görünüyor.

Bununla birlikte, art arda gelen beyaz noktalar bir “free spin”i işaret ediyor ve önümüzdeki günlerde Ethereum Classic fiyat düşüşünü artıracak.

Yönlü Hareket Endeksi, -DI kendisini +DI’nin üzerinde koruduğu için düşüş eğilimi gösterecek gibi görünüyordu.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm faktörler önümüzdeki günlerde büyük bir düşüşün habercisi olabilir çünkü piyasa Ethereum Classic açısından satış yapıyor gibi görünüyor ve piyasadaki ayılar Ethereum Classic fiyatının en düşük seviyeye inebileceğini söylüyor. 23 Mayıs’ta 40 dolar.

40 dolar seviyesinde alıcı bulamazsak, daha düşükse 31,28 dolardan bir destek bizi bekliyor.

Alıcılar piyasaya döndüğünde, 63,5 dolardan güçlü bir direnç bizi bekleyebilir, her şeye hazırlıklı olmamız ve cephanemizi sağlam tutmamız gerekiyor!

Ethereum Classic için Nihai Karar

Ethereum Classic şu anda 48,5 $ ‘lık destek seviyesi, bu da herhangi bir ani satış karşısında zayıf görünüyor, bu nedenle 40 $ veya 32 $ seviyeleri önümüzdeki haftalar için destek görevi görebilir, cephaneliğimizi sağlam tutalım. Tüccarlar yukarıda bahsettiğimiz düşük seviyelerden (32$) işlem yapabilir ve yukarıda bahsettiğimiz seviyelerden biri olan 63,5 seviyelerinde satış yapabilir ve direnç oluşturabilir.

Her şeyin bilincinde olmalı ve okumalıyız. Hareketlerimizi planımız doğrultusunda riskimize göre yönetmeli, hiçbir şekilde panik, sıkıntı ve endişe duymamalıyız. Bir planımız varsa ve bundan eminsek, plana göre hareket etmeli ve riskimizi buna göre yönetmeliyiz.

Fikirlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!