Ethereum Classic bu güçlü destek bölgesinden geri dönebilir mi? Desteğin kırılması durumunda yatırımcısını hangi seviyeler bekliyor!

Yazının yazıldığı sırada Ethereum Classic, son 24 saatte %4 düşüşle 51.16 dolardan ve 6 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeriyle işlem görüyordu. İşte Ethereum Classic incelemesi!

Ethereum Klasik Günlük Analizi

ETC’nin günlük grafiğine bakıldığında, fiyatın 82 dolar direnç seviyesindeki direnci reddetmesinden sonra alçalan bir kanal oluştuğunu gösteriyor. Yazının yazıldığı sırada, kanal yapısından yukarı doğru hareketine başlayacak olan iki destek hattı üzerindeydi. İlk seviye 51 dolardı ve bu, yazının yazıldığı sırada ETC’nin fiyatının hemen altında. Diğer destek bölgesi, 19 Mayıs’ın en düşük seviyesi olan 40 dolarda bulunuyor.

Göstergeler bize ne gösteriyor?

Osilatörlere baktığımızda, bir dizi yeşil mum bizi selamlıyor ve ETC’nin düşüş fiyat hareketine göre bir yükseliş farklılığını gösteriyor. MACD kırılma bölgesine yakınken, histogram bize düşüşün Mayıs ayından bu yana devam ettiğini gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi’ne göre, ETC’nin hareketi doğrulandı, ancak destek bölgesinden dönüş henüz sağlanmadı.

ETC göstergeleri bize yansıdığı için önümüzdeki günlerde hareketini saptamak zor. Ancak, ETC fiyatının 51-40 dolarlık güçlü destek bölgesinin altına düşmeyeceğine dair toparlanma işaretleri vardı. Satış baskısı azaldığında, bu bölgeler ETC’nin alt kanalından bir kırılmaya yol açabilir ve 74-84 dolar ve 50-SMA (sarı) bölgesine doğru bir artışı tetikleyebilir.

Ethereum Classic nasıl takip edilir?

Ethereum Classic’in düşen kanalı, 40-51 dolarlık güçlü destek bölgesine yaklaştı. Göstergelere göre, yatırımcıların önünde toparlanma açısından bazı olumlu bulgular var ve yukarıda belirtilen bölgenin altında bir hareket olası görünmüyor. Bir kırılma durumunda, hedefler muhtemelen 74-84 dolarlık direnç bölgesine kadar takip edilebilir.