Ethereum, Cardano? Hangisi tüccarlar için daha iyi satın alma fırsatları sağlayabilir? »Coin Otağ

Ethereum ve Cardano arasındaki çatışma geçen hafta Twitter’ı sarstı. Berlin güncellemesi duyurulduğundan bu yana Ethereum fiyatının yükseleceği beklentisi var ancak spot borsalarda tam tersi gözlemleniyor.

DOT, ADA, LINK, FIL, THETA gibi düşük ve orta piyasa altcoinler geri dönüş yaptı. Günümüzde, bu en iyi altcoinlerin fiyatları Ethereum gibi düştü, ancak 24 saatlik ticaret hacmi her geçen gün artıyor.

2021 yılının ilk çeyreğinde (yılın ilk çeyreğinde) Ethereum için yapılan ölçümler net bir resim veriyor ve bize Ethereum’un zincir üzerindeki gücüne kısa bir genel bakış sağlıyor. Ethereum’un günde ortalama 586 binden fazla aktif adres, dengeli adreslerde 4,44 milyon artış, zincirde işlem gören 933,6 milyar dolar Ethereum ve% 96,67 YTD ile geri dönmesi bekleniyordu.

Ancak, bu çeyrekte 3,986 Milyon ETH borsalardan çekildi. Bu, kıtlık anlatısını oluşturmuş olabilir, ancak fiyat üzerinde hiçbir etkisi olmadı. Artan hacim, likiditeyi karşıladığını gösterdi, bu fiyatı etkilemedi ve ETH, postalar hazırlanırken düşmeye devam ediyor.

ETH, yarışı kazanan Cardano'ya karşı

0.1+ ETH barındıran ETH adreslerinin sayısı || Kaynak: Twitter

Cardano için ise, varlığın piyasa değeri son çeyrekten bu yana neredeyse dokuz kat arttı. Pazar hakimiyeti% 2.17 idi ve mevcut fiyat ATH’den sadece yaklaşık% 23 uzakta. Tıpkı Ethereum gibi, Cardano’nun işlem hacmi de son 24 saatte% 68’in üzerinde arttı.

Cardano, tıpkı Ethereum gibi düşmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Ethereum söz konusu olduğunda, fiyat tahminleri ve duyarlılık şu anda opsiyon (uzun, kısa) aktivitesi nedeniyle nötr bir eğilim sergiliyor. İlk bakışta, Ethereum’un kazanan olduğu açık görünebilir, çünkü ETH’deki HODLer’ların% 95’i Cardano’nun% 55’ine karşı karlı.

Intheblock on-chain analizi ile ilgili ilginç olan şey, Cardano tarafındaki net ağ büyümesinin pozitif ve nispeten daha yüksek olmasıdır. ETH tarafında, güncellemelerin başlatılması ve yayılmasındaki gecikmeler nedeniyle doygunluğa ve yoğunluk kaybına ulaşmış olabilir. Öyle ki Coin Otağ analizinin sıkı takipçilerinin yorumlarına baktığımızda ETH tarafındaki yükseliş hissinin bu durumu iyi özetlediğini düşünebiliriz.

Türevlerin alım satım aktivitesi, ETH’nin fiyatı üzerinde bir etkiye sahiptir, ancak bir perakende tüccar portföyündeki iki varlığı karşılaştırırken, kâr yüzdesi büyük ölçüde her varlığın giriş noktasına ve satın alma fiyatına bağlıdır. ETH’nin daha güçlü bir ağ etkisine, madencilere ve topluluğa sahip olduğunu varsaymak sezgisel olsa da, bu meydan okumayı kazanır; ancak bu varsayım tamamen doğru olmayabilir.

Cardano, güncellemeleri Ethereum ve% 55 HODLer’den daha hızlı yayıyor, hepsi mevcut fiyat seviyesinde Ethereum davasından çıkmıyor ve doğal olarak satış yapmıyor. Savaşı kazanmanın bir başka yolu, portföyde ETH ve ADA’yı dengelemenin başka bir alternatifi olabilir ve perakende tüccarları, zaman içinde ETH’den kaynaklanan gerçekleşmemiş kayıpları azaltmak için dolar-maliyet ortalamasını kullanarak görülebilir.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.685.39 $ seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!