Ethereum Bu Hafta 3000’leri Vuracak mı? İşte detaylar… • Coin Otağ

Geçen haftaki fiyatın %10 altında işlem gördükten sonra Ethereum 2500 dolardı. Fiyat hareketi büyük ölçüde aralığa ve borsalar arasındaki likiditeye ve oynaklığa bağlıydı. Likidite düşük kaldı; ETH’nin %41’i büyük yatırımcıların cüzdanlarında yoğunlaşıyor. Borsalardan ETH bakiyesinin birikmesi ve silinmesi, yükseliş söylemini destekledi, ancak likiditeyi etkiledi. Günlük işlem hacminde bir düşüş var ve bu, fiyat hareketinin değişken doğasına katkıda bulunan önemli bir faktör olabilir.

Ethereum neden bu hafta 3000 dolara ulaşabilir?

Bitcoin ve Ethereum ortalama işlem ücretleri tablosu

Ethereum ve Bitcoin için ortalama ücretler gibi Ethereum için yükseliş anlatısını destekleyen birkaç metrik vardır. Ortalama ücretler şimdi 2020 ortası seviyelerine geri döndü. Fiyat rallisinin başladığı seviye bu olduğu için yükseliş eğilimi gösteriyor. ETH OI gibi diğer faktörler iyileşme belirtileri gösterdi.

Ethereum neden bu hafta 3000 dolara ulaşabilir?

ETH Vadeli İşlemleri OI açık faiz grafiği |

ETH opsiyonları Açık faiz ve ETH opsiyon işlem hacmi geçtiğimiz iki haftaya kıyasla nispeten yüksekti. Aynı zamanda ETH’nin rallisi altcoinleri de etkiliyor. DeFi projeleri ve L2 ölçeklendirme çözümleri bir araya geliyor. Bitcoin’in hakimiyeti %41’de kaldığı için altcoin’lerde artan yatırım girişi var.

Büyük para mevduatları yapılır, borsaları daha küçük altcoinlerle doldurur. Bu olay, bu altcoinler için likiditeyi artırır. Yabancı para mevduat hacmindeki artışın aksine, aynı şey Ethereum’un fiyatında daha fazla düşüşe yol açabilir. Borsalardaki % ETH bakiyesi artarsa, fiyatın 2000$ seviyesine düşmesi beklenebilir.

Bununla birlikte, düşen sosyal hacim ve sosyal medyadan bahseden zincir içi ölçümler, ETH için yükseliş fiyat anlatımına işaret etti. Fiyatın, 3500 $ seviyesine yükselmeden önce psikolojik olarak önemli olan 3000 $ seviyesini aşması daha olasıdır. Ayrıca, ağdaki büyük işlemler %7’nin üzerinde arttı, bu da yükseliş anlatısını ve hafta sonundan önce 3000 dolara yükselen ralliyi destekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 37.104,00 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.