Ethereum Analizi 31 Temmuz 2021

Alice gibi yeni çıkan kripto paraları %10 komisyon indirimi ile buraya tıklayarak ve güvenle kayıt olabilirsiniz!

Ethereum’un 2300-2400 $ bölgesinin üzerindeki son kırılması, fiyatın 22 Haziran’dan bu yana üç denemeden sonra nihayet yatay kanalının üst bandına girmesine ve o bölgede konsolide olmasına izin verdi. Bu önemli bir yükseliş gelişimi olarak görülüyor. Öyle ki, bu gelişme rekor seviyelere doğru olası bir toparlanma fikrini güçlendirse de belirsizlik devam ediyor.

Yazma sırasında, Ethereum son 24 saatte %5 artışla 2.450 dolardan işlem görüyor.

ethereum-grafikEthereum 4 saatlik grafik

Ethereum’un bir sonraki hedefi şu anda 2.550-2.650 dolarlık direnç bölgesinde bulunuyor. Öyle ki bu alanın üzerine çıkamamak dijital varlık için bir düzeltme aşamasına neden olacaktır.

Visible Range’in POC’si de bu trend çizgisine yakın bir yerde bulunuyor. Çünkü ETH 2.360 dolar civarında çok ilgi gördü. Öngörülen geri çekilme, yatırımcılar için kısa vadeli fırsatlara yol açacaktır. Ancak böyle bir pozisyonda bir risk unsuru var gibi görünüyor.

Göreceli Güç Endeksi yükselen bir kanal içinde hareket etti ve önümüzdeki birkaç işlem seansında aşırı satım bölgesine yönelebilir. Böyle bir hareket, Ethereum’un bir sonraki yükselişini destekleyecektir.

Göstergeler Hangi Yönü Gösteriyor?

Yönlü Hareket Endeksinin +DI’si kendisini -DI’nin üzerinde tuttu. Ancak, iki çizgi birleşerek satın alma hacminde bir düşüşe işaret etti. Macd, daha düşük seviyeler de yapan bazı düşüş farklılıkları gördü.

Fiyat 2.550-2.650 dolarlık direnç bölgesine yaklaştıkça yükseliş momentumunun fırlayabileceğine dair bir gösterge vardı. Ancak yatırımcılar, fiyat üst tavana ulaştığında Ethereum’da kısa vadeli işlemler açabiliyor.

Kâr alma, Görünür Aralığın 2.370$’lık POC’sinin hemen üzerinde ayarlanabilir. Ancak, böyle bir kurulum yüksek risk unsuru içerir. Bitcoin, güçlü hacimlerle desteklenen 42.000 doların üzerine çıkarsa işlem görebilir.

Son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizimle iletişime geçin. heyecanBizi Facebook ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!