Ethereum 2000 Dolarını Aştı. Şimdi Ne Olacak …? »Coin Otağ

Ethereum’un fiyatı Şubat ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve ETH şu anda 2000 $ civarında seyrediyor. Bununla birlikte, piyasa istikrarlı bir şekilde yukarı yönde hareket ettiğinde, yatırımcılar bu momentum düştüğünde bir fiyat düzeltmesinin meydana gelip gelmeyeceğini bilmek istiyor.

Ethereum söz konusu olduğunda, piyasa katılımcılarının bu boğa koşusuna nasıl tepki verdiklerini anlamak, 2000 doların üzerindeki bir ATH’de fiyata ne olacağını daha net anlamak için önemlidir.

Herhangi bir boğa koşusu sırasında, tüccarların uzun vadede mi yoksa kısa vadede mi olduğuna dair birçok spekülasyon vardır. ATH’den sonra kısa vadeli kazançlardan yararlanmak isteyen yatırımcılarda bir artış olduğunda, piyasanın bir düzeltme görmesi muhtemeldir. Geçmişte Ethereum’a bu olmuş olsa da, ETH sonunda 2K $ ‘ı aştıktan sonra aynı şey tekrar olacak mı?

Verilere göre …

İlginç bir şekilde, birkaç piyasa göstergesine bakmak, mevcut Ethereum pazarının yapısını belirlemede faydalı olabilir. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, aktif arz (1 yıl – 2 yıl) 4 yılın en düşük seviyesine geriledi ve mevcut durumda aynı fiyat artışının habercisi olarak güçlü bir yükseliş hissinin sürekli varlığını gösteriyor.

Bununla birlikte, bu sadece fiyatın devam ettiği trendin devamı ile ilgili olsa da, Ethereum’un çeşitli yatırımcı ve tüccar demografisinde ince değişiklikler olabilir.

Glassnode’un verileri ayrıca iki ilginç gelişmeyi de vurguladı. Her şeyden önce, 1000 ETH’den fazla tutan adres sayısı 3 yılın en düşük seviyesine tırmandı, daha küçük adreslerle (yani 0.01 ETH’nin üzerinde) tam tersi oldu. Ayrıca verilere göre 0.01+ ETH tutan adres sayısı 12.195.952 ile ATH’ye ulaştı.

Bu ilginç gelişme, Ethereum’un şu anda kendisini bulduğu çok karlı bir pazarda büyük hesaplar satış başlatırsa, ETH’nin bir kez daha yükseliş trendini engelleme eğiliminde olan fiyat düzeltmelerine tabi olacağını gösteriyor.

Aslında, tahmini 53,848,440,762 adres, Ethereum tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar kar etti.

Kripto para biriminin genel karlılığı ve yüksek MVRV, piyasanın önemli ölçüde değer kazanmaya devam ettiğini gösteriyor. Verilere göre, MVRV en son basın tarihinde 3.123 olarak görüldü, bir ay önce görülen bir seviye, ardından fiyat düzeltmesi yapıldı.

Bu kendini tekrar edecek mi? Olumlu tartışılabilir. Ancak, hodler devam ediyor coins soğuk hava deposunda. Kısa vadeli ETH pazarında elde edilebilecek ezici olumlu kazanımlara rağmen, kripto para birimi yakında 2 bin doların üzerinde bir yerde fiyat keşfine yönelebilir ve ETH, büyük fiyat düşüşlerine karşı bağışıktır.

Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.995.73 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!