ETH, DeFi Projelerini Nasıl Etkiler? LINK, AAVE, SUSHI Focus • Coin Otağ

ETH bu hafta sonu yokuş aşağı giderken, aynı şey birkaç DeFi projesinde de oldu. Ethereum’un fiyat hareketi de DeFi’nin rallisine müdahale ediyor. Geçen ay, ETH fiyatı birkaç kez 2000 doların altına düştü. Bu durumlarda, DeFi’nin TVL’si (yani Defi’ye Kilitlenen Toplam Dolar) ve birkaç DeFi projesinin TVL’si de düştü.

DeFi, 2021’in başlangıcından bu yana iki kez ralli yapmış olsa da, birçok analiste göre en büyük DeFi rallisi henüz başlamadı ve büyük ölçüde BNB ve ETH yatırımcılarının katılımından kaynaklanıyor olabilir.

Bu iddiayı destekleyecek önemli bir istatistik var. Tüm benzersiz ETH adreslerinin yüzde 1,75’inden fazlası DeFi projeleriyle etkileşime girdi. Bu, ETH ağındaki olası 159 Milyon adresten 2,8 Milyon kullanıcıya karşılık gelir. Bu, ölçeklenebilir bir olasılık olduğu için DeFi için bir yükseliş durumu olabilir. Bununla birlikte, DeFi’nin TVL’si 2021’de henüz en yüksek noktasına ulaşmadı.

DeFi’de 50 Milyar Dolar Kilitli Olsa da ATH Henüz Gelmedi!

DeFi'nin en büyük rallisi henüz gerçekleşmedi

DeFi TVL | Kaynak: DeFiPulse

Şu anda, DeFi TVL, DeFiPulse’nin yukarıdaki grafiğine göre 53,2 Milyar Dolar seviyesindeydi. Yani DeFi için 53,28 Milyar Dolar kilitlendi. Diğerleri arasında, daha önce bildirdiğimiz gibi, AAVE şu anda en baskın DeFi tokenidir. ETH ile etkileşime giren DeFi projeleri arasında en dikkat çekenleri AAVE ve SUSHI. ETH bu projelerle doğrudan etkileşime girmezken, ETH’nin 2. katmanı MATIC, zincirdeki ETH’ye karşı harekete geçtiği için bu projelerle etkileşime girdi.

ETH, DeFi Projelerini Nasıl Etkiler?

ETH’ye yanıt olarak toplanan bir sonraki DeFi projeleri dalgası LINK tarafından yönetilebilir. 20$ fiyat seviyesinde, LINK yatırımcılarının %44’ü kârlı, %78’i ise LINK’i cüzdanlarında bulunduruyor. LINK ağındaki büyük işlemlerin sayısı istikrarlı bir şekilde arttı. LINK’in ticaret hacmi geçen hafta boyunca istikrarlı bir şekilde büyüdü ve HODL’cilerin %20’sinden daha azı bir yıldan fazla bir süredir LINK’i elinde tutuyor.

DeFi'nin en büyük rallisi henüz gerçekleşmedi

Zincir Bağlantı Fiyat Tablosu | Kaynak: Coinmarketcap.com

Fiyat son 3 ayda 16$ seviyesine yaklaştı, mevcut fiyat seviyesi bundan daha yüksek. Zincir içi metrikleri ve LINK’in ETH ile korelasyonunu takiben, LINK hala mevcut seviyede fiyatlandırılmamış olabilir. LINK’in ETH’nin fiyat rallisine yanıt olarak yükselmesi muhtemel. Ek olarak, genel algısal yorumlarda, DeFi’deki bazı projelerin 2021’de daha da artması bekleniyor.
Yatırım tavsiyesi değildir.