EOS uzun vadeli Fiyat Analizi: 22 Eylül

Son 24 saatte yüzde 3,71’lik bir kayıp bildiren EOS, kripto şu anda piyasa sıralamasında ilk 10’un çok dışında olduğu için grafiklerde mücadele etmeye devam etti. EOS’un fiyatı bir süredir dalgalı kalırken, hakim piyasa eğilimi de düşüyor. Aslında, yazı yazılırken, EOS yıllık en yüksek seviyesinin yüzde 53 ve Haziran 2019’un en yüksek seviyesi olan yüzde 70’in altında işlem görüyordu.

Yakın gelecek, EOS için de iyimserlik duygusuna neden olmadı, grafikte daha fazla düzeltme şansı vurgulandı.

İçerik Başlıkları gizle

EOS 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de EOS / USD

Kolektif altcoin piyasası 2-3 Eylül’de ciddi bir çöküş yaşarken, EOS şaşırtıcı bir şekilde 4’e yükseldi ve kaybettiği değerin yaklaşık yüzde 40’ını telafi etti. Ancak, kripto varlığı 4. yıldan beri sürekli değer kaybettiğinden bu kadar karlı olmamıştı. Aslında, EOS’un grafiğindeki düşüş trendi, 4. yıldan bu yana toparlanamamasında önemli bir rol oynadı ve son çabalarına eşit derecede zarar verdi.

Trend tamamen düşerken, EOS makale yazılırken alçalan bir üçgen oluşumunu kolaylaştırdı. Bundan sonra başka bir geri çekilme olursa EOS, 1 Temmuz haftasından itibaren 2.336 $ ‘dan başlayarak desteğini test edecek. Göreceli Güç Endeksi veya RSI satış baskısı altında dengelenirken, token kartlarda büyük bir satış olabilir.

EOS Haftalık Grafik

Ticaret Görünümünde EOS / USD

Haftalık bir bakış açısıyla, EOS geçtiğimiz haftalarda düzenli olarak farklı destekleri test etti. Fibonacci geri çekilme çizgilerine göre, 3.44 $ ‘lık ilk destek Ağustos ortasında kırıldı ve o zamandan beri 2.98 $’ lık destek de yol verdi. 50 hareketli ortalamanın, basın zamanında genel direnci güçlü bir şekilde kanıtlamasıyla birlikte, 2,38 $ ‘lık bir yeniden test yapılması muhtemeldir.

Stokastik RSI, EOS’un düşüş eğilimi gösterdiğini ve ileride tersine dönme şansı olduğunu öne sürdü. Ayrıca, 2,38 dolarlık destek karşılandıktan sonra bir tersine dönme meydana gelebileceğinden, alt kısmın EOS için yakın olabileceği anlamına gelir. 2,38 doların altındaki herhangi bir hareket, token için felaket olur.