EOS uzun vadeli Fiyat Analizi: 14 Eylül

EOS sözde Ethereum için bir rakipti ve akıllı sözleşmeler, DApp’ler vb. İçin yeni bir platformdu Ancak son zamanlarda fazla bir değeri olmadı. Bir zamanlar CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’da yer alan EOS, yazı yazılırken haftalık% -2 ve% -6.3’lük 24 saatlik fiyat değişikliği ile piyasadaki en büyük 12. kripto para birimi oldu.

Birçok altcoin gibi, EOS bir zamanlar her şeydi, ancak yakında birçok altcoinin sahip olduğu hiçbir şeye dönüşebilir. Tüm pragmatik karamsarlık bir yana, kripto para birimi, yazıldığı şekliyle bir dürtü dalgalanmasından kaynaklanıyordu.

EOS 3 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de EOSUSD

EOS için 3 günlük fiyat grafiği, yukarıda gösterildiği gibi kırılma noktasına yaklaşan azalan bir kanalın oluşumunu ortaya çıkardı. Bu nedenle, EOS’a girmenin en iyi yolu uzun bir pozisyon açmaktır.

Ancak, uzun pozisyonu açmadan önce, fiyatın kanalın ortasını test etmesi ve oradan çıkması gerekir. Bunu yapmamak uzun ticareti geçersiz kılacaktır.

Yukarıdakilere dayanarak, giriş 2,379 $ olacak, girişten% 17,04 daha düşük stop ve 7,84 $ kar olacak. Bu% 229 artış anlamına geliyor. Evet, bu uzun bir çekim, ancak hiçbir şey EOS’un bu yüksekliklere ulaşmasını engellemez.

Bu ticaret, 13.47’lik devasa bir R sağlayacak.

Nihai hedef 7,84 dolar, ancak karlar şu seviyelerde alınabilir – 3,976 dolar, 5,367 dolar ve son olarak kanalın en yüksek seviyesi 7,84 dolar.

Yukarıda bahsedilen ticarete girerken dikkate alınması gereken bir ölçü, EOS ve BTC arasındaki korelasyondur.

Kaynak: Coinmetrics

Basın zamanında, EOS’un 30 günlük Spearman korelasyonu 0,768’de çok yüksek bir seviyede kaldı. Bununla birlikte, bunun 0,967 zirvesinden nispeten daha düşük olduğuna dikkat edilmelidir. 17 Ağustos’tan bu yana, bu korelasyon grafiklerde yükselişte.

Bitcoin’in doldurulmamış CME boşluğu ışığında, koşullar uygunsa EOS’un Bitcoin’i yukarıdan aşağıya takip etmesini bekleyebiliriz. Aynı şey olursa, ticaretten çıkmak en iyisidir.