EOS Fiyat Analizi – Temel Destek ve Dirençler! »Coin Otağ

EOS’un fiyatı, piyasadaki diğer altcoin’ler gibi bir darbe aldı. Ancak, EOS’un fiyatındaki düşüş, fiyatı kısa süre sonra kritik destek seviyesine döndüğü için gizli bir nimet olarak geldi. Bu seviyeden bir sıçrama, uzun vadede% 150’lik bir artış vaat edebilir.

Basın zamanında, EOS göstergelerinin çoğu nötr idi ve bunun her iki şekilde de gidebileceğini ima ediyordu. Bununla birlikte, önemli bir gösterge, aslında yukarıda belirtilen destek seviyesinden sıçrayabileceğini gösterdi.

EOS 3 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de EOSUSD

EOS’un 3 günlük grafiği% 28’den bir düşüş kaydetti ve ardından desteği 2.466 $ ‘a düşürmeyi başardı. 23 Aralık 2020’deki çarpışma sırasında bile, EOS bu destek seviyesinin üzerinde kapandı ve bu seviyeye daha fazla güven verdi. Bu nedenle, fiyatın bu seviyeden sıçrayarak yükselmesi muhtemel görünüyordu.

Nedeni

Genel olarak, EOS azalan paralel kanala dönüyor gibi görünüyordu. Bu nedenle, yükseliş trendi sadece destek seviyesinden bir sıçrama değil, aynı zamanda genel direncin kırılmasını da içermelidir.

RSI göstergesi tarafsız bölgeye doğru bir düşüş kaydetti, ancak şu anda gelişmekte olduğu için bu seviyeden bir sıçrama umut verici görünüyordu.

RSI’dan farklı olarak, MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi, bu da EOS için kısa vadeli görünümün ayılar tarafından ele geçirilebileceğini gösteriyor. Aynısı, yazının yazıldığı sırada Stokastik RSI’da da görüldü.

Bunun en güzel yanı, kanalın kesilmesinin teorik olarak bir yükseliş dalgası yaratmasıydı. Bundan yararlanarak, uzun bir pozisyon bunu yapmanın en iyi yolu olacaktır.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 2.7227 $
Kaybı Durdur: 1.9287 $
Kar Al: 7,7948 $
Ödül Riski: 6.39

Bunun uzun vadeli bir kurulum olduğunu ve kısa vadede işlerin daha sık değişme eğiliminde olduğunu belirtmek gerekir. Dahası, Bitcoin’in kripto pazarındaki hakimiyeti neredeyse tüm altcoinlerle doğal bir korelasyon oluşturdu. Bu nedenle, bu kurulum Bitcoin’in düşüşünden etkilenebilir.

Eos (EOS) fiyatı şu anda 2.73 dolar seviyesinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter Sayfamıza katılın!