Elon Musk, Dogecoin Fiyatlarına İlişkin Tweeti Attı! • Madeni Para Otag’ı

Tesla CEO’su Elon Musk yine bir Dogecoin paylaştı ve fiyatı hareket ettirdi. Elon Musk, bir kullanıcının DOGE hissesine yanıt verdi ve altcoin fiyatı yüzde 12’nin üzerinde bir artış gördü.

Tesla CEO’su Elon Musk’tan yeni bir Dogecoin hissesi!

Tesla CEO’su Elon Musk, şu anki 30 yaşındakilerin ve aynı yaştaki ebeveynlerinin farklı şeylere, Dogecoin’e ve kendi evlerine nasıl yatırım yaptıkları arasındaki farkı vurgulayan ironik bir mem’e yanıt verdi. Son araştırmalar, Z Kuşağı ve Y Kuşağının hangi varlıkları tercih ettiğine ve hangilerinin gayrimenkul ve diğer klasik varlıklar yerine kripto para birimlerine yöneldiğine dair kısa bir genel bakış sunuyor.

elon musk dogecoin twit

Bu araştırmaya göre, hisse senetlerini ve diğer tanıdık klasik varlıkları tercih edenler sadece “boomer”lar değil. Ancak onlardan farklı olarak Z Kuşağı ve Y kuşağı, son on yılda ortaya çıkan yeni varlık sınıflarına (kripto para birimleri ve bunlara dayalı ürünler) yatırım yapmaya daha yatkın. Gen Z ve Gen Y kümelerinden yatırımcılar klasik olarak istikrarlı varlıklara güvenir, ancak 18 ila 40 yaş arasındaki yatırımcıların yaklaşık yüzde 40’ı bir tür kripto para birimine sahiptir.

Bunlar arasında Z kuşağının yüzde 47’si ve Y kuşağının yüzde 39’u yer alıyor. Ayrıca sosyal medyayı yatırım yapmak için bir bilgi kaynağı olarak kullanıyorlar. Genel olarak, her iki küme de diğer klasik varlık sınıflarının yanı sıra kripto para birimleri ve hisse senetlerinin bir karışımını tercih ediyor. Bunların yaklaşık yüzde 40’ı gayrimenkul yatırımlarına, yüzde 42’si hisse senedine ve yüzde 38’i ileri teknoloji/gelişmekte olan teknoloji dallarına yatırım yapıyor. Artık emekliliğe yaklaşan Baby boomer kuşağı, neredeyse tamamen hisse senetlerine ve gayrimenkule yatırım yapıyor.

Z kuşağı ve Y kuşağı kripto para birimlerine yatırım yapmaya daha meyilli

18 ila 40 yaş arasındaki tüm yatırımcılar arasında kripto para birimleri, en çok tanınan üçüncü varlık sınıfıdır. Ancak kripto para birimleri, Z Kuşağı için popülerlik ölçeğinde ikinci sırada yer alıyor. Ayrıca, kripto para sahibi erkeklerin sayısı kadınlardan daha fazla: yüzde 33’e karşı yüzde 46. Anket sonuçlarında yer alan şu ifadeler dikkat çekici:

18 ila 40 yaş arasındaki erkek yatırımcıların kripto para tutma olasılığı kadın yatırımcılara göre daha fazladır. Erkek yatırımcıların %46’sı bu tür yatırım türevlerine sahip olduklarını bildirirken, bu oran kadın yatırımcıların yalnızca %33’ü.

Elon Musk, Dogecoin hakkında yorum yaptı ve fiyatı hareketlendirdi

CoinOtag.com’un daha önce bildirdiği gibi, Elon Musk, Shiba Inu köpek ırkına adanmış bir meme kripto para birimi olan Dogecoin’in en büyük hayranıdır. Elon Musk’ın ardından, bir sürü kripto para meraklısı Dogecoin satın aldı ve kripto paranın yükselişini ve düşüşünü izliyorlar. Dogecoin fiyatı, en son Elon Musk yorumuyla tekrar sıçradı ve yüzde 12’lik bir artış kaydetti.