Dogecoin’de (DOGE) Teknik Göstergeler Olumlu mu? • Madeni Para Otag’ı

Tesla CEO’su Elon Musk, birbiri ardına tweet atarak Dogecoin piyasasına dikkat çekti. Ancak şimdi CEO’nun erişimi Bitcoin pazarlarına da değdi. DOGE piyasası spekülatiftir ve nihai konsolidasyondan çıkmak için ivme kazanması muhtemeldir.

48,54 milyar dolarlık piyasa değeri ile Dogecoin bugüne kadar 72 kat getiri sağladı. Son borsa listelenmesinin ardından Musk’ın tweetleri fiyatı doldurdu.

Fiyattaki bu artışla birlikte spekülasyon da ivme kazandı ve Dogecoin piyasası yatırımcı sayısında bir büyüme gördü. Raporlara göre bu, Dogecoin’i bir aydan daha kısa bir süre tutan adreslerin Mayıs ayında rekor bir seviyeye ulaşmasıyla sonuçlandı.

Yatırımcı sayısı şimdiden Mayıs seviyelerine yaklaşıyor. İlginç bir şekilde, hacim eşit derecede yüksek kaldı. Bu, tüccar sayısının düşük olmasına rağmen önemli bir sermaye girişine işaret ediyor.

DOGE piyasasındaki spekülatif faaliyet miktarına işaret eden bir diğer önemli ölçüt, kısa vadeli tasfiye hacmi ve ardından sürekli takas hacmindeki artış oldu.

Son ralli, DOGE’nin kaldıraçlı yatırımcılarının 16 milyon doların üzerinde tasfiye ettiğini gördü. Bununla birlikte, sürekli takaslar birkaç saat içinde yüzde 104 arttığından, piyasa borsa listelerinin olumlu haberlerine hızlı tepki verdi. Kalıcı Swap Hacmi, 14 Mayıs’tan beri görülmeyen 20 milyar doları kırdı.

Bu artan sürekli işlem hacmi, trend gücünün bir işaretiydi. Fiyat konsolide olmasına rağmen, DOGE için piyasa temelleri güçlü ve yükselişteydi. Ancak, fiyat oynaklığının yönü piyasa duyarlılığı tarafından belirlenecektir.

Dogecoin (DOGE) fiyatı şu anda 0.328098 $ seviyelerinde alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Konuyla ilgili yorum ve analiz bulguları sadece ilgili kişilerin veya yazarın görüşleri olup, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğabilecek herhangi bir kayıp veya kazançtan Coin Otağ veya yazarı sorumlu değildir. Hiçbir makale veya haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.