Dogecoin için Felaket Senaryosu

Dogecoin, Elon Musk ve kendi ekibi sayesinde büyük yükselişler yaşadı. Dogecoin, özellikle Musk’ın tweetleri sayesinde geniş çapta kabul gördü. Aslında 0.73 dolar seviyelerini gören Dogecoin, son düşüşte aldığı darbe ile 0.17 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bir analiste göre Dogecoin bu iniş çıkışlarla bir döngüye girdi. Ve bu döngüye göre yakın gelecekte büyük bir felaket meydana gelebilir.

2015-2018 ve 2020 yıllarını inceleyen analist, özellikle 2020’deki yükselişin ciddiyetine vurgu yaptı. Hatta bu yükseliş sonucunda aynı yoğunlukta bir düşüşün geleceğini düşünüyor. Dogecoin’i derinlemesine inceleyen ve çıktığı yıldan beri oluşan grafiğe dikkat çeken analist, Dogecoin’in döngüsünün korkutucu olduğunu söylüyor.

Dogecoin’in Olası Düşüşü Nasıl Etkiler?

Son zamanlarda birçok insanın DOGE hakkında güzel şeyler konuştuğunu gördük. Bu konuşmacıların başında Elon Musk geliyor. Musk, Dogecoin’i geniş bir kesim tarafından kabul ettirdi. Çoğu yatırımcının portföyünde Dogecoin vardır. Özellikle küçük yatırımcılar tarafından rağbet gören DOGE, afet senaryosunun gerçekleşmesi ile kötü sonuçlar doğurabilir.

Felaket senaryosundan bahseden analist, Dogecoin’in 2022’de dip seviyelerini göreceğini düşünüyor. Dogecoin döngüleri çalışırsa felaketin büyük açıklar yaratacağını düşünüyor. Hatta bu düşüşün diğer yıllara göre daha büyük ve şiddetli olacağını düşünüyor.

Dogecoin düşüş tahmini

Dogecoin ilk piyasaya çıktığından beri ilk yükselişini 2015 yılında yaşadı. 973 gün boyunca yükselmeye devam etti. Daha sonra 798 gün düştü. Analiste göre, bu ilk döngüydü. Mart 2020’deki bu düşüşün Covid-19’un neden olduğu satış baskısı olduğunu biliyoruz.

Analistin tahminlerine devam ederek DOGE’nin 420 gündür yükselişine dikkat çekiyor. Aslında çoğu insan bir düşüş olacağını biliyor. Ancak bu düşüşün ne zaman gerçekleşeceği belli değil. Bu birçok kişi tarafından tahmin edilmektedir. Ayrıca son düşüşün de etkisiyle Dogecoin’e olan ilginin azalabileceği düşünülüyor.

Bu Analiste Göre Dogecoin Ne Zaman Düşecek?

Dogecoin düşüş senaryoları hakkında birçok tahmin var. Ancak, bu, DOGE döngüsüne ilk kez dikkat çekiyor. Bu ilginç düşüncelerin arkasında iyi sebepler var. Analiste göre özellikle belirli periyotlarda yükselen ve düşen Dogecoin, belirli bir periyot içerisinde tekrar düşüşler ve yükselişler yaşayacak. Düşüşün zamanını tahmin etmeye çalışan analist, 420 günlük DOGE yükselişini gerekçe göstererek Dogecoin’in Mayıs 2022’de 0.054 dolar civarında işlem göreceğini düşünüyor.